abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Reklama, WOW

    1.4.2007 15:07 | PC | Přečteno: 1592× | Komentářů: 7, poslední 2. 4. 2007 | Hodnocení: 81 % (21 hlasů)

    Už jsem do tohohle blogu dlouho nic nenapsal, proč taky, mám jiný , vlastnoručně vyrobený, no ale o některé příspěvky bych se chtěl podělit i tady :) Snad o to někdo stojí.

    Jinak než tu začne flame chtěl bych uvést, že proti Windows Vista nic nemám a nebudu mít dokud je nebudu muset požívat a Windows všeobecně mi nevadí, ba v práci je dokonce užívám. Ta reklama mi ale přišla docela LOL a tenhle komix pojednává o tom jak jsem ji poprvé uviděl a jak by to dopadlo kdybych byl jen o trochu horší řidič :)


    J.X.D

    27.6.2006 15:33 | PC | Komentářů: 27, poslední 2. 7. 2006 | Hodnocení: 13 % (18 hlasů)

    Tak jsem také napsal panu J.X.D

    Co jsem si z naší výměny názorů odnesl , no nic moc , jen jsem ho troufám si říci přesvědčil aby ještě pár distribucí zkusil a než si pude stěžovat aby se poradil o problému na fórech.

    Jinak zdá se mi jako v pohodě člověk , jen holt strašná lama, ale kdo někdy nebyl, že?


    Nový linux+DVD

    24.5.2006 15:38 | PC | Přečteno: 1136× | Komentářů: 11, poslední 24. 5. 2006 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Sice už mám blog jinde, ale stejně by mě zajímalo co si myslíte o tomhle periodiku.

    Opět se mi totiž dostalo do rukou číslo Linux+DVD a opět mě zklamalo svou nedotažeností. Nejen že zas nedali na DVD co slíbili v minulém čísle, tentokrát se neshoduje ani vniřek čísla s obálkou.


    Přechod na Mandrivu....

    15.3.2006 12:15 | PC | Přečteno: 1612× | Komentářů: 20, poslední 2. 4. 2007 | Hodnocení: 80 % (5 hlasů)

    Jedno nejmenované fórum od 23:00 do 0:30. Klub o Mandriva Linuxu

    Má vůbec cenu takovýmto lidem pomáhat s přechodem na linux?


    Vyvolení ?

    14.3.2006 11:21 | Jine | Přečteno: 1501× | Komentářů: 65, poslední 15. 3. 2006 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    Tak a je to tady, píšu o reality show. Proč? No, protože se mi zdá, že už to nejmenovaná televize naprosto a dokonale ztrácí soudnost co ještě do toho programu hodit. Sice se na ně přímo nedívám, ale lezou na mě skrz bannery a reklamy na freemailu, diskusních fórech a pokoutně všude jinde (Snad kromě ABC, díky bohu za to)


    Bill Gates opět zasahuje.

    9.3.2006 20:35 | PC | Přečteno: 3292× | Komentářů: 24, poslední 11. 3. 2006 | Hodnocení: 50 % (8 hlasů)

    Tak se nám Bill zase vybarvil, koneckonců kdo mu může mít za zlé (Kromě nelegálních uživatelů jeho OS), že za svůj operační systém chce peníze. No, mě spíše než důvod, pobavil i zarmoutil způsob jakým toho chce dosáhnout.


    Aurox - Až příliš přítulný systém

    20.11.2005 22:25 | PC | Přečteno: 1484× | Komentářů: 14, poslední 21. 11. 2005 | Hodnocení: 11 % (6 hlasů)

    Tak jsem si nainstaloval nový Aurox. Vypadá skutečně nádherně, ale ejhle je tam i jedna "Chybka"


    Prý nevraždil ...

    16.8.2005 19:15 | Jine | Komentářů: 19, poslední 17. 8. 2005

    Tak tohle mě dostalo.

    Mladík odsouzený za brutální loupežnou vraždu na 18 let, se u soudu bránil mimo jiné tím, že oběť přece ještě 3 hodiny krvácela tak jakápak vražda. A chtěl jen ublížení na zdraví.


    Keltský Tygr ? - Leda tak Tygr z Mompračemu

    6.8.2005 00:10 | Prusery | Komentářů: 4, poslední 11. 3. 2008

    Tenhle průser neni můj ale Flatleyho. Myslím, že u nás už si nezakoncertuje a proč taky dyť si toho bez práce nakradl dost a dost. Více na Odjezd M. Flatleyho.

    Člověk by řek, že někdo tak známej si tohle nemůže dovolit, případně, že tohle by udělal jen čech. Jak vidno spletl sem se, lámu CD Lord of the dance a házim ho z vokna. :-)


    Tak sem byl na Benátské noci

    3.8.2005 19:05 | Jine | Přečteno: 1086× | Komentářů: 4, poslední 4. 8. 2005

    Tohle by měla být taková malá kritika.

    Zejména prvního dne festivalu poněvadž na 2 a 3 den jsem nebyl a podle fóra na www.benatskanoc.cz/ jsem udělal dobře.


    Klávesnice

    3.8.2005 16:28 | PC | Komentářů: 5, poslední 4. 8. 2005

    Chcete nechat přičichnout svoje děti k Linuxu? pořiďte jim tučnáčí set Klávesnice, myš, webkamera, repro.


    Neštěstí nechodí nikdy samo, stejně tak jako účty

    21.7.2005 23:06 | Jine | Přečteno: 976× | Komentářů: 5, poslední 25. 7. 2005

    Tak jsem se ani nenadál a mám v Blogu nový zápis o mé zbytečné, ale pro moje přežití nutné práci. Tak jsem se radoval jak mi to ubíhá a jak skvělej je dotazník o bankovnictví ( Má 2 minuty ) a už jsem byl vybrán na jiný. Mělo mě varovat, když šéfová řekla aby jsme si první dotazník stopli aby se vědělo jak bude dlouhej.


    Úroveň národa v Čechách i v Moravě

    20.7.2005 18:48 | Jine | Přečteno: 1264× | Komentářů: 12, poslední 21. 7. 2005

    Jako student jsem těžko sháněl brigádu, kterou bych mohl provozovat v téměř libovolnou dobu a tak jsem vzal za vděk celkem slušně placenou prací, jako tazatel výzkumu trhu. ( To sou takový ty prudiči co vám volaj v devět večer a chtěj někoho ve věku kterej se u vás doma zásadně nevyskytuje :) ) To jsem ovšem ani z daleka netušil co na mě národ ( Nebo alespoň ta jeho část vlastnící pevnou linku ) přichystá...


    Linux+DVD nebo Linux+SHIT ?

    18.7.2005 21:13 | PC | Přečteno: 1296× | Komentářů: 10, poslední 19. 7. 2005

    Nevím jaké máte zkušenosti s tímto periodikem, ale já veskrze záporné. Tahle polská slátanina se u nás v českých zemích neměla vůbec objevit a toto tvrzení má hned několik důvodů...


    Jak to dopadlo s Mývalem

    7.6.2005 00:55 | PC | Přečteno: 1039× | Komentářů: 18, poslední 8. 6. 2005

    Why I NeeDed Old Wackos Shit ->Windows :)

    Tak sem se bláhově domníval že s koupí toho "Skvělého, dostupného, legálního" operačího systému nebude problém, dyť se Bill holedbá tím jak je to snadné. Po několika pokusech Sehnat Legální Windows za přijatelných podmínek jsem se rozhodl, že si radši adoptuju jen Tuxe.


    Chcete mít legální windows? - pořiďte si medvídka Mývala

    5.6.2005 20:58 | PC | Přečteno: 2477× | Komentářů: 13, poslední 7. 1. 2011

    Tak sem si řekl že konečně zkoncuju se svejma pirátskejma Windows a udělám radost Billovi koupí jeho předraženého nefunkčního systému Windows XP


    Blokové čištění ulic -> jak přijít o auto ve 3 krocích

    13.5.2005 22:48 | Prusery | Přečteno: 1769× | Komentářů: 1, poslední 3. 6. 2005

    A ještě jeden průser...


    Platba kartou u benzínky - Nic není nemožné (Toyota) :)

    13.5.2005 09:27 | Prusery | Přečteno: 1183× | Komentářů: 6, poslední 13. 5. 2005


    ADSL a-la Windows

    11.5.2005 22:51 | PC | Přečteno: 1508× | Komentářů: 14, poslední 13. 5. 2005


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.