Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Tak sem si řekl že konečně zkoncuju se svejma pirátskejma Windows a udělám radost Billovi koupí jeho předraženého nefunkčního systému Windows XP ve verzi home, protože na tu profesionální prostě a jednoduše nemam. Zavolal sem proto na infolinku Microsoftu a poptal se jak že to s těma houmama je. Vzala to slečna s celkem příjemným hlasem (1:0 pro koupi), a na můj dotaz, jakej je rozdíl mezi Win Home a Profi mi odpověděla že se podívá. Čekal sem 10 minut (nepřehanim - 1:1) a pak se ozvala že us to našla na internetu ( Jako bych si to tam nemohl najít sám - 1:2 proti) na což sem se ji zeptal proč mysli že asi volám na zakaznickou linku Microsoftu. No nic, dozvěděl jsem se jen ty nevýhody který maj asi povolený řikat protože jsem jich poté našel mnohem víc (1:3 proti), když jsem se tedy chtěl poptat jak je to s těma ostatníma, narazil jsem na nečekanou překážku, infolinka má jen od 8:00 do 20:00 a to jen ve všední dny (1:4). Od gigantu jako je Microsoft bych čekal víc. Takže zatím je to u mě 1:4 proti a to ještě vůbec neberu v úvahu ty nevýhody win XP home. Takhle si totiž fungující OS nepředstavuju. Myslím že pokud si Bill takhle představuje výhody legálního softwaru tak musí být buď strašnej optimista nebo blázen jestli si myslí, že za to lidi vypláznou tak děsný prachy co za to chce.
Nakonec malé porovnání alternativ:
1. Legální Win XP Home => 5000kč
2. Legální Win XP Home OEM verze => 3000kč
3. Legální Win XP profesional OEM verze => kolem 6000kč
Nelegální Win XP Home/profesional => 10kč včetně DPH (plus bonusy jako že vás neustále nebude otravovat aktivace systému a Microsofťácký Spywery)
Legální Komerční Linux (Mandriva) => Kolem 1000kč
Legální nekomerční linux => 10kč
Tiskni
Sdílej: