Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Sice už mám blog jinde, ale stejně by mě zajímalo co si myslíte o tomhle periodiku.
Opět se mi totiž dostalo do rukou číslo Linux+DVD a opět mě zklamalo svou nedotažeností. Nejen že zas nedali na DVD co slíbili v minulém čísle, tentokrát se neshoduje ani vniřek čísla s obálkou.
Tak například:
Obáka -> DSL (damn small linux) 1.0
Malá jednoduchá bezpečná distribuce Linuxu
Uvnitř -> Damn Small Linux 3.2
No tak nic, chybička se vloudí, ale :
Sekce "Fresh" ->
Gloom 1.0.0 - hudební přehrávač pro Gnome
Konečně se objevila kulatá verze programu Glom. Program je určen pro projektování databázových systémů - stejně tak databází jakož i uživatelského rozhraní....
Huh? Egh? Hudební přehrávač?
Vysvětlení příšlo vzápětí ->
Quod Libet 0.19.1 - Návrh databázových systémů
Pravděpodobně neexistuje uživatel, který by na svém disku neuchovával kolekce hudebních souborů - A už nahranou s CD disku, staženou ....
... Právě díky programu Quod Libet se tohoto problému můžete zbavit. Je to program pro správu hudebních kolekcí.
Errrrgh? Návrh databázových systémů? Dokonce to není ani ten avizovaný hudební přehrávač.
Po prohlédnutí časopisu Linux+DVD se prostě vnucuje myšlenka jestli náhodou to co si člověk přečte o jednom programu náhodou nepatří k úplně jinému a pokud bych byl úplná lamička a o Linuxu něvěděl vůbec nic asi bych tomuhle plátku věřil ještě míň a už bych si ho nekoupil, což je samozřejmě věčná škoda.
Jo, a musim ještě upozornit že to sou jen ty chyby kterých sem si všiml po letmém prolistovaní. Vono jich tam určitě bude ještě víc.
Tiskni
Sdílej: