Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Sice už mám blog jinde, ale stejně by mě zajímalo co si myslíte o tomhle periodiku.
Opět se mi totiž dostalo do rukou číslo Linux+DVD a opět mě zklamalo svou nedotažeností. Nejen že zas nedali na DVD co slíbili v minulém čísle, tentokrát se neshoduje ani vniřek čísla s obálkou.
Tak například:
Obáka -> DSL (damn small linux) 1.0
Malá jednoduchá bezpečná distribuce Linuxu
Uvnitř -> Damn Small Linux 3.2
No tak nic, chybička se vloudí, ale :
Sekce "Fresh" ->
Gloom 1.0.0 - hudební přehrávač pro Gnome
Konečně se objevila kulatá verze programu Glom. Program je určen pro projektování databázových systémů - stejně tak databází jakož i uživatelského rozhraní....
Huh? Egh? Hudební přehrávač?
Vysvětlení příšlo vzápětí ->
Quod Libet 0.19.1 - Návrh databázových systémů
Pravděpodobně neexistuje uživatel, který by na svém disku neuchovával kolekce hudebních souborů - A už nahranou s CD disku, staženou ....
... Právě díky programu Quod Libet se tohoto problému můžete zbavit. Je to program pro správu hudebních kolekcí.
Errrrgh? Návrh databázových systémů? Dokonce to není ani ten avizovaný hudební přehrávač.
Po prohlédnutí časopisu Linux+DVD se prostě vnucuje myšlenka jestli náhodou to co si člověk přečte o jednom programu náhodou nepatří k úplně jinému a pokud bych byl úplná lamička a o Linuxu něvěděl vůbec nic asi bych tomuhle plátku věřil ještě míň a už bych si ho nekoupil, což je samozřejmě věčná škoda.
Jo, a musim ještě upozornit že to sou jen ty chyby kterých sem si všiml po letmém prolistovaní. Vono jich tam určitě bude ještě víc.
Tiskni
Sdílej: