Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak sem si konečně po několika měsících rozmýšlení zařídil internet expres od Telecomu, sehnal modem, reinstaloval počítač (zatim only Windows), vyladil to jak to jen de a internet fyzicky připojil (kablíky). Pak sem si zavolal na infolinku a tam si nechal říct přihlašovací údaje. Instalnul sem podle pokynů modem a spustil vytáčení -> jméno, heslo , ověření no a sem tam -> hurá mam net.
Moje nadšení ale netrvalo dlouho, asi po 2 minutách drastické zpomalení, řikam si to nějak pude, po dalřích 2 minutách tvrdej reset a zase se připojuju -> jméno, heslo , ověření no a sem tam -> pohoda de to, ale co čert nechtěl, situace se opakuje. RESET, volám na infolinku, chlápek řekne ať to projedu antivirem, blbost řikam si dyť je to 4 minuty čistá instalace, no ale instaluju antivirák a antispyware, spouštim -> nevěřim svym vlastním očím 28 spywarů, smazat -> 5 virů, smazat. RESET, zapnu firewall a připojuju se -> jméno, heslo , ověření no a sem tam -> 3 minuty to samý akorát že tentokrát to ty útoky hlásilo. RESET,spouštim antiviry, 20 spywarů, smazat -> 6 virů, smazat -> nelze smazat, sakra -> smazat po restartu, RESET, ŠOK ->programy maj prošlou lhůtu použitelnosti takže nenaběhne firewall ani antivir -> čim to? Jednoduše, vir je v systémovym exáči kterej spouští systémovej čas takže máme rok 1900 nebo tak nějak. RESET, REINSTALL narvu tam dva firewally a nenáviděný SP2pro Windows a spouštim -> net jede v poho jen mi to každejch 10 vteřin hází okno abych nezapoměl že tam ten firewall je. "Bille co mi to děláš?!" říkam si a instaluju další antibůhvíco programy -> po 6 hodinách vše jede tak jak má a já si jen říkam, jak je to s to uživatelsku přívětivostí Winů a první co stahuju sou linuxový ovladače na modem...
Tiskni
Sdílej:
kdyz v linuxu oteviram openoffice a nejen ten, tak si myslim, ze parodie je cely linux. Doufam, ze se to vsechno nekdy zrychli. Wokna mam treba s programy mnohem stabilnejsi a 5krat rychlejsi.bez jakéhokoliv flamování, jenom pro zajímavost - bylo by prosím možno postnout časy otvírání OpenOffice v linuxu a ve windows na stejném počítači (plus informace o konfiguraci)? - tedy předpokládám, že to vyjádření "5krat rychlejší" se týká stejné činnosti na stejném železe (?)
Co se týče Openoffisů tak ty se mi spouštěj pod linuxem na tom samim stroji, sice ne 5x ale 2x rychlejc to bude, stejně jako všechno ostatní -> Mozzila, Firefox, Gimp