Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Nevím jaké máte zkušenosti s tímto periodikem, ale já veskrze záporné. Tahle polská slátanina se u nás v českých zemích neměla vůbec objevit a toto tvrzení má hned několik důvodů...
1.Nekvalitní překlad a korektura. Korektor tohohle časopisu ( Alespoň České verze ) musí být minimálně slepej a vožralej jinak si nedovedu představit, jakým způsobem se na ztránky "seriózního" periodika může dostat tolik překlepů a chyb. Např. V předposledním čísle byly u distra čísla přehozeny hodnocení pro a proti. ( A taky mě pobavilo jak jsou dopisy poláků překládány tak aby to vypadalo (Alespoň mě to tak připadá), že je píšou češi. )
2.DVD. Nevim jak někomu jinému ale z 7 časopisů, které jsem postupně zakoupil s tím, že se kuci časem zlepšej mi nešlo celých 8 DVD podle mých představ ( 3 se nenačetla vůbec (Zkoušel jsem 2 DVD mechaniky), 2 distra během instalace hodila nicneříkající chybová hlášení a finýto, v jednom distru vychvalovaném, až do nebes jako uživatelsky přívětivé chyběly balíčky, které člověk bez velkých znalostí a bez netu neměl šanci nainstalovat a v posledním případě obsahoval ISO soubor jen prázdné CD neboli 700mb ničeho. :) )
3.U časopisu kterej se označuje za nej nej magazín v Evropě by se na potisku CD nemělo objevovat něco stylu "Auréx 10.2" a pod.
Tímto okamžikem tudíž přestávám věřit v jejich nápravu a už si ten šnejd nevemu ani zadara.
Bravo, jen tak dál, až do horoucích pekel. :(
Tiskni
Sdílej:
Asi jsem měl holt smůlu na DVD, ale stačilo to aby ztratili jednoho čtenáře. Možná někdy méně znamená více a asi sem zkoušel něco co vy ne. Srpnové číslo sem si už nekoupil a taky nebudu z výše zmíněných důvodů.
A co se týče mých překlepů v blogu, neříkám, že jsem nějakej češtinářskej guru a vím že ani v blogu by chyby být neměly, ale ten časák je přece o několik tříd vejš než nějakej upocenej blog. A korektor by guru na češtinu bejt měl.