Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Why I NeeDed Old Wackos Shit ->Windows :)
Tak sem se bláhově domníval že s koupí toho "Skvělého, dostupného, legálního" operačího systému nebude problém, dyť se Bill holedbá tím jak je to snadné. Po několika pokusech Sehnat Legální Windows za přijatelných podmínek jsem se rozhodl, že si radši adoptuju jen Tuxe.
Opět sem volal na linku Microshitu ( Omlouvam se , Microsoftu ) a ptal sem se jak je to s těma OEM verzema, docela mě rozhodilo zjištění že i když si Windowsy koupim s počítačem vlastně nejsou moje neboť OEM licence je tak přísná, že mi zakazuje s nima téměř cokoli dělat, nesmim je instalovat na jinej počítač neš ten k němuž byly prodány a k OEM není technická podpora ( Je od prodejce a ten se na vás ... ,čímž ovšem odpadá jeden z Billových hlavních argumentů, proč legální winy. ) Dále oem se nesmí Upgradovat, jinak se stane nelegální. Je to docela sranda ,vezmete legální CD z mechaniky novýho kompu, dáte ho do mechaniky toho starýho a hups máte za 3 litry nelegální OS. Takovejhle Srandiček na mě vybalili tolik, že se skóre pro a proti zastavilo tak na 1 pro / 50 proti takže jsem nápad koupit Windows rázně opustil.
Bille jen tak dál...
Tiskni
Sdílej:
OEM znamená toto. Pokud se vám nelíbí koupit si levnou OEM verzi za těchto podmínek, tak si kupte verzi normální. OEM je levná právě proto, že viz výše.
Nemíním se pouštět do debaty, jestli celý ten vámi zmiňovaný software za ty prachy stojí, ať už za ty OEM nebo neOEM, mi je to jedno. Ale pokud si chcete koupit OEM (tj. licenčně omezenou levnější verzi), tak sakra nebrečte, že je licenčně omezená.
Upřímně řečeno, řeči na téma "jak jsou Windows hrozné" mi připadají ještě hroznější, než samotné Windows.
Tak jako z páté ruky jsem kdysi kdesi od kohosi slyšel, že nejlevnější hardwarová komponenta, na níž je možno vázat nákup OEM software, je propojovací kablík mezi CD-ROM a zvukovou.
Jaké produkty můžete koupit v rámci OEM programu? OEM licence operačních systémů můžeme kromě nákupu s celým počítačem zakoupit i s neperiferní HW součástkou, jako je např. pevný disk, procesor, paměť, grafická, zvuková či síťová karta, zdroj, klávesnice či myš. OEM licence aplikací a serverů můžeme zakoupit pouze s celým počítačem. OEM program společnosti Microsoft rovněž zahrnuje různá HW zařízení, jako jsou např. myši, klávesnice...