abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Komunita

    Richard Hughes na Mastodonu oznámil, že se společnost Framework Computer stala sponzorem služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.11. 18:55 | Humor

    Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    28.11. 12:44 | Zajímavý software

    Společnost Collabora vydala (YouTube) na LibreOffice založený desktopový kancelářský balík Collabora Office. Pro Windows, macOS a Linux. Se stejným uživatelským rozhraním jako Collabora Online. Svůj desktopový kancelářský balík s rozhraním LibreOffice pojmenovala Collabora Office Classic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    28.11. 12:00 | Nová verze

    Glen MacArthur vydal AV Linux (AVL) a MX Moksha (MXM) 25. S linuxovým jádrem Liquorix. AV Linux (Wikipedie) je linuxová distribuce optimalizována pro tvůrce audio a video obsahu. Nejnovější AV Linux vychází z MX Linuxu 25 a Debianu 13 Trixie. AV Linux přichází s desktopovým prostředím Enlightenment 0.27.1 a MX Moksha s prostředím Moksha 0.4.1 (fork Enlightenmentu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: ProFTP odpojuje

    12.5.2006 09:41 aras
    ProFTP odpojuje
    Přečteno: 113×
    Mam ProFTP na debianu, pravidelne kazdych par sekund se na tento server uklada(prepisuje) stale stejny soubor. Po urcite dobe(nekdy den, nekdy par hodin) se soubor prestane nahravat. Pomuze az restart klienta ftp zasilajiciho dany soubor. ProFTP bezi stale a je mozne se na nej pripojit, pri zatuhnuti restart ProFTP nepomaha, musi se restartovat vzdy klient. Chybu klienta jsem ale vyloucil, docasne jsem dal zasilat dany soubor na jiny FTP server a slo to nekolik tydnu bez problemu. Zkousel jsem menit ruzne nastaveni ProFTP na inetd, standalone, timeouty apod. ale stale nepomaha. Problem bude mozna i nekde jinde v nastaveni debianu. Klient nema zadny pouzitelny log, v logu serveru je jenom posledni cas nahrani souboru pak uz nic. Nevim co jeste muzu vyzkouset a podobny problem jsem nikde nenasel.

    Odpovědi

    14.8.2006 14:40 Petja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ProFTP odpojuje
    S ProFTP mam podobny problem. Pri prochazeni adresaru me nahodne odpoji. Pri prihlasovani se casto stane, ze mi napise: "Pripojeni se nepodarilo" Neprisel si na neco? Nebo nevite nekdo, cim by to mohlo byt?
    14.8.2006 15:18 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ProFTP odpojuje
    Občas se mi to s Proftpd stává taky. Nejvíc sem tenhle problém pocítil když jsem skrz TC tahal ze serveru na local cca 900 malých souborů. Dělal jsem to asi dvě hodiny, jak se to pořád náhodně odpojovalo.
    > proftpd --version
     - ProFTPD Version 1.2.10
    
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.