abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: POSTFIX SASL

    16.5.2006 14:16 Tomas3 | skóre: 20
    POSTFIX SASL
    Přečteno: 346×
    Tak jsem rozbehl overovani dle mysql jak je popsano na howto postfixadmin.com - jelikoz jsou v mysql kodovana hesla, nefunguje mi overovani hash hesla dle smtpd.conf
    pwcheck_method: auxprop
    auxprop_plugin: sql
    sql_engine: mysql
    mech_list: plain login cram-md5  digest-md5
    sql_user: postfix
    sql_passwd: heslo
    sql_database: postfix
    sql_statement: SELECT password FROM mailbox WHERE username = '%u@%r'
    sql_verbose: yes
    
    pokud dam do mysql nezakodovane heslo, bez problemu s emi overi, poradite mi co nastavit, aby se heslo dalo overovat, kdyz je hashovane postfixadminem

    Odpovědi

    16.5.2006 14:38 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Nevím v jakém formátu máš uložené heslo, ale asi bych na to šel přes PAM.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    16.5.2006 14:46 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Mam ho ulozene pomoci postfixadmina a to pres md5crypt

    kdyz to taham pres pam, neumi mi to nacist z mysql tabulky cely login, nacte mi to jen to co je pred zavinacem. Napr. kdyz mam domenu info@domena.cz nacte mi to jen info a tudiz zadne heslo nenajde ... Pouzivam courier-imap a nerad bych v nem nastavoval normalni nehashovane heslo se kterym by mi to sice fungovalo, ale nebylo by to tak bezpecne ...
    16.5.2006 14:50 Karel Borkovec | skóre: 28 | blog: HP_NX9010 | Tábor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Je to parametr "-r" u saslu...
    16.5.2006 14:52 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    přesněji: u saslauthd :-)

    (pouštím ho takto: /usr/sbin/saslauthd -r -m /var/spool/postfix/var/run/saslauthd -a pam)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    16.5.2006 15:00 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    me se pousti jako

    saslauthd -a pam

    kde najdu tento spousteci script, ktery bych upravil dle Vasi rady?
    16.5.2006 15:04 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    S velkou pravděpodobností někde na disku :-)

    Umístění spouštěcích skriptů a konfiguračních souborů je závislé na distribuci případně na člověku který to instaloval.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    16.5.2006 15:04 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    je to mandriva 2006 nevim v jakem souboru bych to mel hledat :o(
    16.5.2006 15:11 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    nasel jsem v /etc/rc.d/init.d/saslauthd v nem jsem zmenil saslauthd -a ... na saslauthd -r -a ...

    Tak to jdu zkusit ... Nevim, zda-li je to v poradku nebo se to musi nastavit jinde
    16.5.2006 15:13 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Nebo jsem nasel:

    /etc/sysconfig/saslauthd
    # $Id: saslauthd.sysconfig,v 1.1 2001/05/02 10:55:48 wiget Exp $
    # Authentications mechanism (for list see saslauthd -v)
    SASL_AUTHMECH=pam
    
    # Hostname for remote IMAP server (if rimap auth mech is used)
    # Ldap configuration file (if ldap auth mech is used)
    SASL_MECH_OPTIONS=
    
    # Extra options (for list see saslauthd -h)
    SASLAUTHD_OPTS=
    
    16.5.2006 15:51 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Diky, uz to funguje, problem byl v v souboru smtp

    kde je prihlaseni do mysql,... upravil jsem to co mas ve svem howto tak, aby mi to nacitalo z mysql postfixadminu a ted mi to uz jede, stare nastaveni co jsem tam mel jsem vyhodil ... Diky diky, jeste jednou diky vám všem za pomoc!
    16.5.2006 15:20 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Tak jsem to zkousel, uz mi to doplňuje cely mail, ale v logu auth se mi zobrazi:
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql auxprop plugin using mysql engine 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin Parse the username info@domena.cz 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin try and connect to a host 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin trying to open db 'postfix' on host '127.0.0.1' 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin Parse the username info@domena.cz 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin try and connect to a host 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin trying to open db 'postfix' on host '127.0.0.1' 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin Parse the username info@domena.cz 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin try and connect to a host 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin trying to open db 'postfix' on host '127.0.0.1' 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: begin transaction
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin create statement from userPassword info domena.cz 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin doing query SELECT password FROM mailbox WHERE username = 'info@domena.cz'; 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin create statement from cmusaslsecretPLAIN info domena.cz 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin doing query SELECT password FROM mailbox WHERE username = 'info@domena.cz'; 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: commit transaction
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin Parse the username info@domena.cz 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin try and connect to a host 
    May 16 15:18:00 www3 postfix/smtpd[18891]: sql plugin trying to open db 'postfix' on host '127.0.0.1' 
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: pam_sm_authenticate called.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: dbuser changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: dbpasswd changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: host changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: database changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: table changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: usercolumn changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: passwdcolumn changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: crypt changed.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: db_connect  called.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: returning 0 .
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: db_checkpasswd called.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: pam_mysql: where clause = 
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: SELECT password FROM mailbox WHERE username='info@domena.cz'
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: sqlLog called.
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: pam_mysql: error: sqllog set but logtable not set
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: pam_mysql: error: sqllog set but logmsgcolumn not set
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: pam_mysql: error: sqllog set but logusercolumn not set
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: pam_mysql: error: sqllog set but loghostcolumn not set
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: pam_mysql: error: sqllog set but logtimecolumn not set
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: returning 0 .
    May 16 15:18:00 www3 saslauthd[18616]: returning 0.
    May 16 15:18:00 www3 smtp(pam_unix)[18616]: check pass; user unknown
    May 16 15:18:00 www3 smtp(pam_unix)[18616]: authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= 
    May 16 15:18:02 www3 saslauthd[18616]: DEBUG: auth_pam: pam_authenticate failed: User not known to the underlying authentication module
    May 16 15:18:02 www3 saslauthd[18616]: do_auth         : auth failure: [user=info@domena.cz] [service=smtp] [realm=domena.cz] [mech=pam] [reason=PAM auth error]
    
    16.5.2006 15:24 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Použij vyhledávání tady na abclinuxu, zjistíš, že nestačí změnit jen parametr u saslauthd, ale že je třeba nastavit i PAM a upravit konfiruační soubor saslu.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    16.5.2006 15:25 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    případně zkus něco vyčíst z howto co mám na webu.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    16.5.2006 15:32 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    uz jsem cetl tve howto, pridal jsem jen do /etc/pam.d/smtp

    za prihlaseni do mysql (tak jak jsem psal v diskuzi) md5=y, stale nefunguje, myslim si, ze mam vse udelano dle toho jak popisujes ve svem howto :o(
    16.5.2006 16:02 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Nevyreseno, posila mi to maily i kdyz jsem to nakonfiguroval, ted uz to nechce po me spravne heslo jak to chtelo, ale odesila maily i kdyz nezadam spravneho uzivatele :o(
    16.5.2006 16:22 Tomas3 | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: POSTFIX SASL
    Uz to jde, nastavil jsem misto yes na no:

    smtp_use_tls smtpd_use_tls

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.