abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Kubuntu a LimeWire

    2.7.2006 12:12 Lukas
    Kubuntu a LimeWire
    Přečteno: 299×
    Existuje pro Kubuntu LimeWire v balíčku deb?Hledal sem tenhle program přes Adepta nic..

    Odpovědi

    kozzi avatar 2.7.2006 12:45 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    no jestli se nepletu tak by melo stacit pouzit instalacku z jeho stranek stejnak to je Java aplikace takze nejaka instzalace neni potreba proste se to spousti
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 14:23 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Stáhnul sem si LimeWire,nainstaloval javu přes Adepta,ale při spuštění přes Konzoli příkazem sh ./runLime.sh to vypisuje:

    Starting LimeWire... Java exec found in PATH. Verifying... OOPS, you don't seem to have a valid JRE. LimeWire works best with Sun JRE available at http://www.java.com OOPS, unable to locate java exec in /usr/lib/ hierarchy You need to upgrade to JRE 1.4.x or newer from http://www.java.com ls: /usr/java/j*: není souborem ani adresářem OOPS, unable to locate java exec in /usr/java/ hierarchy You need to upgrade to JRE 1.4.x or newer from http://www.java.com ls: /opt/j*: není souborem ani adresářem OOPS, unable to locate java exec in /opt/ hierarchy You need to upgrade to JRE 1.4.x or newer from http://www.java.com

    Přitom verzi javy (java -version) mam java version "1.4.2"
    kozzi avatar 2.7.2006 14:41 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    no nekdy biva problem. Me pomohlo instalovani javy s jejich stranek. Mimochodem proc prave Limewire?
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 15:20 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    To sem právě zkoušel.Nainstaloval sem balík z www.java.com a pořád nic.No proč LimeWire?Sem na něj zvyklý z okýnek..Nainstaloval sem i eMule a totálně se mi nelíbí..Pokud existuje něco podobnýho jako LW pro Linux klidně bych udělal změnu
    kozzi avatar 2.7.2006 15:25 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    no treba zkus frostwire
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 16:18 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Wow..Vypadá stejně.. :-D
    2.7.2006 16:25 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Ale nějak nefuguje.Po nainstalování a kliknutí se začne otevírat a tim to hasne..
    kozzi avatar 2.7.2006 16:27 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    zkus ho pustit v konsoli a napis co to vyhodi
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 16:30 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    AHA..Zase ta java

    Starting FrostWire... Java exec found in PATH. Verifying... OOPS, you don't seem to have a valid JRE. FrostWire works best with Sun JRE available at http://www.java.com OOPS, unable to locate java exec in /usr/lib/ hierarchy You need to upgrade to JRE 1.4.x or newer from http://www.java.com ls: /usr/java/j*: není souborem ani adresářem OOPS, unable to locate java exec in /usr/java/ hierarchy You need to upgrade to JRE 1.4.x or newer from http://www.java.com ls: /opt/j*: není souborem ani adresářem OOPS, unable to locate java exec in /opt/ hierarchy You need to upgrade to JRE 1.4.x or newer from http://www.java.com

    A přitom jí mam.....
    kozzi avatar 2.7.2006 16:33 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    hod sem prosim odkaz na tu javu kterou jsi stahnul a presnej postup jaks postupoval neco je spatne
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 16:40 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    www.java.com http://www.java.com/en/download/manual.jsp Po stažení sem otevřel konzoli napsal sh jre-1_5_0_07-linux-i586.bin odkliknul YES,nainstalovalo se to a to je všechno..
    kozzi avatar 2.7.2006 16:48 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    zkus postupne zadat tyto radky
    export J2REDIR=/usr/local/java/jre
    export PATH=$PATH:$J2REDIR/bin
    export MANPATH=$MANPATH:$J2REDIR/man
    export CLASSPATH=$CLASSPATH:$J2REDIR/lib
    
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 16:53 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Po zadání to nic neukázalo..Ani žádnej error prostě nic..:-(
    kozzi avatar 2.7.2006 16:56 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    co neukazalo zadnej error ten frostwire? Jo a podivej se do /usr/local/ jestli tam mas slozku java.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 16:59 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Ne.Když sem zadával do konzole ty příkazy.Ta složka java tam neni..To je divný..
    kozzi avatar 2.7.2006 17:00 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    tak taky ze to nema nic vypsat ale zkus najit tu slozku java kde je bude nekde bud v /usr ci /opt ci /usr/local zkus treba vyhledavani a potom uprav ten prvni prikaz podle te cesty kde je java
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 17:06 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Nalezeno v /usr/share/ překopírovano a furt nic..
    kozzi avatar 2.7.2006 17:08 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    hlavne to nekopiruj nech to tam kde to je v tom /usr/share a ted zadej
    export J2REDIR=/usr/share/java/jre
    export PATH=$PATH:$J2REDIR/bin
    export MANPATH=$MANPATH:$J2REDIR/man
    export CLASSPATH=$CLASSPATH:$J2REDIR/lib
    export JAVA_HOME=/usr/share/java/jre
    
    a potom spust ten frostwire
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 17:14 LUkas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Jo MOOC díky za pomoc.Povedlo se mi to vyřešit.Doinstaloval sem přes Adepta nějakej dodatečněj baláček a světe div se:Rozběhlo se to..Jupí
    kozzi avatar 2.7.2006 17:17 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    urcite to bylo sdk nebo nejak tak jo adept je dobra vec sprvce balicku je vzdy lepsi nez rucne se stim stvat
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    2.7.2006 17:22 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    Přesně tak.Když sem hledal v Adeptu pod slovem java/jre nevyjelo mi to všechno.Po ruční kontrole sem našel nenainstalovanej balíček s javou.Pak už to fungovalo
    2.7.2006 16:43 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kubuntu a LimeWire
    www.java.com http://www.java.com/en/download/manual.jsp Po stažení sem otevřel konzoli napsal sh jre-1_5_0_07-linux-i586.bin odkliknul YES,nainstalovalo se to a to je všechno..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.