abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1815 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Rozlicne pristupove prava pre podadresare jedneho samba sharu

    11.7.2006 16:16 cronin | skóre: 49
    Rozlicne pristupove prava pre podadresare jedneho samba sharu
    Přečteno: 164×
    Na Solarise 9 prevadzkujeme Samba share s projektovimi adresarmi. Pouzivatel sa pri namountovani adresara autentifikuje loginom a heslom overovanym voci Active Directory. Pre kazdy projekt existuje ina skupina pouzivatelov. Kedze kazdy potencialny pouzivatel na ma danom serveri konto, pristupove prava k jednotlivym projektovym adresarom su zabezpecene na urovni unixovych pristupovych prav, nastavenim skupiny projektoveho adresara na skupinu zahrnajucu vsetkych pouzivatelov prislusneho projektu.

    Teraz potrebujeme premiestnit projektove zdielane adresare na iny server so Solarisom 10. Problem je, ze na tomto serveri nemaju a nebudu mat pouzivatela unixove konta, a teda ze riadenie pristupu pomocou unixovskych prav uz nie je mozne pouzit. Konfigurovat kazdy projektovy adresar ako samostatny share je neprijatelne (je ich vela). Akym sposobom by sa dali definovat skupiny pouzivatelov a pristupove prava na podadresare jedneho zdielaneho adresara priradit tymto skupinam?

    Odpovědi

    11.7.2006 16:37 Martin Vlasak | skóre: 9 | blog: Muj_prvni_blog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlicne pristupove prava pre podadresare jedneho samba sharu
    Dobry den,

    Sice pisete, ze na S10 uz nebudou linuxovy uzivatele, ale co pouzit uzivatele z Active Directory, nebo ani tato moznost nepripada v uvahu?

    Martin
    12.7.2006 09:43 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlicne pristupove prava pre podadresare jedneho samba sharu
    Sice pisete, ze na S10 uz nebudou linuxovy uzivatele ...
    Urcite som nic nepisal o linuxovych pouzivateloch v Solarise. :-D :-D :-D
    ... ale co pouzit uzivatele z Active Directory, nebo ani tato moznost nepripada v uvahu?
    Este raz: pouzivatelske konta v Active Directory budu pouzite aj nadalej na autentifikaciu (t.j. kto je kto) pouzivatelov. Problem, ktory riesime, je ale autorizacia (t.j. co kto moze). Potrebovali by sme radu, kde definovat skupiny pouzivatelov a ako riadit pristup k podadresarom jedneho sharu pre tieto skupiny.
    12.7.2006 10:19 Lukas Lipavsky | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozlicne pristupove prava pre podadresare jedneho samba sharu

    Nevim, jak presne je to se sambou v solarisu, tak me kdyztak opravte...

    Pokud pouzivate ucty Active Directory pro pristup do sdileneho adresare, proc je nepouzit i u podadresaru? Pokud mate samba server jako member v active directory, lze na nem pouzivat ucty z AD, a tedy je i priradit adresarum (jako by to byly unixove ucty).

    Jestli je vse spravne nastavene zjistite prikazem: getent passwd - melo by vypsat i AD uzivatele.

    Pak jiz jen chown 'ADDomain\Administrator':'ADDomain\Project group 1' shared/project1 a melo by to fungovat...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.