Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více ».htaccess
RewriteEngine on RewriteBase /fotky RewriteRule ^index\.php - [L] RewriteRule ^style\.css$ - [L] RewriteRule ^src/(.*)$ $1 [L] RewriteRule ^(.*)$ index.php?url=$1 [L]Delam si jednoduchou aplikaci, ktera pri pristupu na
/fotky/fotka.jpg
obali fotku nejakou peknou strankou. Idea je ze na realnou fotku se dostanu pomoci /fotky/src/fotka.jpg
(na tuhle adresu se odkazu v tagu img).
S rewritem zacinam a tak nevim jestli je muj pristup OK. Momentalne to testuju tak, ze skript index.php
pouze vypise, co mu prislo v parametru url. Moje vysledky:
Na /fotky/fotka.jpg
aplikace spravne na obrazovku vypise "fotka.jpg" (stejne tak pro jakekoli jine url - napr. /fotky/blabla
vypise "blabla").
Na /fotky/index.php
a /fotky/style.css
take reaguje spravne (dostanu se na skutecne soubory), ale pri zadani /fotky/src/fotka.jpg
se na obrazovku zase vypise "fotka.jpg" - takze to nekde chytlo treti prepisovaci pravidlo - ja cekam ze se dostanu primo na fotku.
Muzete prosim poradit?
RewriteBase /fotky RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]Pokud soubor nebo adresář existuje, tak se na něj prvidlo nevztahuje, jinak se to předá index.php jako parametr...
/fotky
nahraju fotky co chci zverejnit. Pri pristupu napriklad na /fotky/test.jpg
zafunguje prepisovaci pravidlo na index.php?q=$1
. Ale porad potrebuju zpusob jak se k te fotce dostat (abych se na ni mohl z vygenerovane stranky odkazat) - nejlepe pridanim nejake pripony, napr. /fotky/test.jpg.real
.
Celkove mam, i po precteni dokumentace a ruznych "navodu" tak trochu chaoz v tom, jake je poradi vyhodnoceni pravidel a v tom, jakto ze prestoze mam za kazdym pravidlem [L]
tak se jeste jedno pravidlo aplikuje...
Tiskni
Sdílej: