abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:44 | Zajímavý článek

    Před 32 lety, 6. června 1993, byl spuštěn první český WWW server (ještě pod TLD .cs), pro potřeby fyziků zabývajících se problematikou vysokých energií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 16:11 | Zajímavý software

    Střílečku Borderlands 2 lze v rámci výprodeje série Borderlands na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do 8. června 19:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.22 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 15:00 | Komunita

    Canonical Launchpad vypíná systém správy verzí Bazaar. Vývojáři mohou své repozitáře do 1. září přemigrovat na Git.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    5.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.53.21 svobodného multiplatformního balíku internetových aplikací SeaMonkey (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    5.6. 12:33 | Komunita Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    5.6. 11:22 | Komunita

    Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na podporu linuxového telefonu Liberux NEXX s osmijádrovým procesorem Rockchip RK3588S, 32 GB LPDDR4x RAM a 6.34″ 2400×1080 OLED displejem. Cena telefonu je 1 310 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    5.6. 11:11 | Komunita

    Miro Hrončok vyhrál volby do Fedora Council. Mezi sedmi kandidáty, kteří se ucházeli o dvě křesla, nakonec získal nejvíce hlasů - 1089. Česká komunita má tak po delší době opět zástupce v nejvyšším orgánu Fedory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 04:33 | Zajímavý software

    Redox OS (Wikipedie), tj. mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust, nově podporuje X11 a GTK 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 02:55 | IT novinky

    Dnes po celém světě startuje prodej herní konzole Nintendo Switch 2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (54%)
     (33%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (3%)
    Celkem 219 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 2.6. 08:30
    Rozcestník

    Dotaz: Prestigio 159W BIOS password reset/read???

    CIJOML avatar 17.7.2006 16:16 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Prestigio 159W BIOS password reset/read???
    Přečteno: 1026×
    Ahoj,

    mam Prestigio 159W notas a nejak jsem asi zapomnel (i kdyz si neuvedomuju, ze bych ho nastavoval) heslo k BIOSu. Existuje nekde nejaka utilitka, co by umela cist AMI BIOSy? Zkousel jsem na netu snad vsechny backdoor hesla, co jsem nasel, ale bez uspechu. V servisu mi rekli 5 dnu, coz se mi zatim nechce, jestli by to slo nejak haaknout. BTW nevite nekdo, jestli je tento notas stejny vevnitr s Prestigio Nobile 1590W? Navenek vypadaji stejne, ale pro tento existuje novejsi BIOS, ze bych zkusil flashnout ten, treba to premaze.

    Odpovědi

    CIJOML avatar 17.7.2006 17:24 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prestigio 159W BIOS password reset/read???
    Odpovim si sam :)

    http://www.cgsecurity.org/wiki/CmosPwd

    cmospwd /k

    pri rebootu notas nahlasil vadny checksum a vstup do BIOSu :) Potom clear admin password a hotovo :)))
    18.7.2006 07:57 White Raven | skóre: 10 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prestigio 159W BIOS password reset/read???

    Pri 159W sa mi stalo to isté ;) Riešil som to servisom (keďže ho mám na ceste domov z práce, bolo to as 10 minút naviac).

    159W nakoniec samo zdochlo a ja som dostal 1590W. Vyzerajú rovnako, ale zďaleka to nie je to isté. Iná MB, SATA radiče (aj keď disk SATA rozhodne nie je), čítačka kariet ide aj pod linuxom, PCI-E, Intel HDA audio, jemne zmenené funkcie tlačidiel a podobone.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.