Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »# \[ dropbearmulti sort addforward.sh dumpleases syslogd addmac.sh echo md5sum system_info.sh addstaticdhcp.sh expr mkdir tail addtraffic.sh fgrep more tar arp flash mount tc arping free mv tcc ash ftpget netstat tcpdump awk ftpput nslookup tcs boot.sh grep passwd.sh telnet brctl gunzip ping telnetd bunzip2 gzip postinit.sh test busybox head pppd top bzcat hostname pppoe total cat ifconfig pppoe-relay tr chmod ifstat ps traceroute chown inetd pwd traffic_stats.sh clear init qos_stats.sh udhcpc client_stats.sh init.sh rdate udhcpc.config.sh clientstats ip reboot udhcpd connection_stats.sh iptables reload uname connection_tracking.sh iwpriv reload_connect.sh uptime cp kill reset user.sh crond killall rm vi cut klogd route vnstat date ln rtl8181d watchdog df load-test.sh sed watchdog.sh dhcpd.sh logger setdate.sh wc dhcrelay login setled.sh webs dmesg logread sh zcat dropbear losetup showactiveclients.sh dropbearkey ls sleepnapadlo mě využít k tomu telnet a udělat to nějak takto:
cat mail_body | telnet smtp.server.cz 25
s tím, že mail_body obsahuje :
HELO server.cz MAIL FROM: <smolicek @pacholicek.net> RCPT TO: <ja @server.cz> DATA Subject: tst msg From: smolicek pacholicek <smolicek @pacholicek.net> To: ja <ja @server.cz> test . QUITale jaksi to nefunguje :( děkuji za každý další nápad
lze na to udajne pouzit expect (pro spravne rozfazovani dle ocekavane interakce)
nebo je mozno, jak uz tu bylo zmineno, pouzit nejaky minimalisticky postovni klient...
/usr/bin/sendmail
(jako většina programů)?
/usr/bin/sendmail
a některé i mail
. A pokud si nechceš minimální systém (např. na routeru) mořit sendmailem, můžeš použít např. msmtp, který se chová jako MTA proxy wrapper.ssmtp
, který se právě pro tohle používá v Gentoo – pokud nemáte nainstalovaný jiný MTA, použije se ssmtp
, aby mohl např. cron
odesílat e-maily.
busybox
už v sobě nějaký wget
?
ftpget
. Nejlépe pokusit se připojit k nějakému FTP na stejné síti, které máte pod kontrolou, přes tcpdump
případaně sledovat komunikaci.
Tedy pokud vám na tom odesílání e-mailů alespoň trochu záleží. Protože jakmile se to budete pokoušet dělat jen přes sleep
, spousta e-mailů vám neodejde. Jendou se server na chvíli zamyslí a sleep bude moc krátký a budete pokračovat moc rychle. Nebo zase uděláte sleep příliš dlouhý a vyprší timeout. Nebo server bude chvíli nedostupný nebo přetížený, pošle nějaký dočasný chybový kód a vy budete stejně pokračovat atd.
cross compile
. Doporučuji stránky www.linux-mips.org. Postup je asi takový, že si přeložíš binutils a překladač pro svou architekturu, potom s tím přeložíš třeba uClibc a pak jsi schopen pomocí cross překladače vyplodit MIPSovou binárku. Ze stránek bys mohl stáhnout toolchain, tedy již přeložené nástroje. Pomoci bych mohl, ale mám rozchozené utility pro r4000, stejně jako stroj na kterém překládám nativně je r4000, což ti asi nepomůže, jestli potřebuješ r3000. Jak se hlásí jádro, co najdeš v dmesg případně co zahlasí arch?crossdev
ale vždy to skončilo na nějakých build errorech v ebuildech, co se ten skript snažil kompilovat. potom jsem zjistil, že na jednom našem školním serveru máme celou řadu crosskompilerů, až na mips, ale zkusil jsem požádat admina, jestli by tam nešly přidat i mipsí a snad se to podaří, uvidím, odjíždím teď na týden pryč, tak třeba pak už budu mít funkční crosskompiler k dispozici, jinak díky za odkaz, taky se to pokusím prostudovat...
Tiskni
Sdílej: