NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Dobrý den,
V menší firmě jsem jako emailového klienta nainstaloval Sylpheed na jeden PC s WinXP a Mandrivou 2006. Adresář s emailama v linuxovém Sylpheedu jsem pomoci odkazu nastavil na ten ve windowsech aby se nemusely emaily stahovat dvakrát a oba mail klienti ukazovaly stejný počet zpráv přečtených i nepřečtených. Podobně i soubory adresáře a filtrů.
Všecho funguje až na to, že Linuxový Sylpheed neotvírá přílohy (*.doc a podobně) a musí se první příloha uložit a potom otevřít ve správci souborů. Sylpheed ve Windowsech přílohy otevře (*.doc v OpenOffice a podobně) při kliknutí myší na přílohu nebo kliknutí na "Otevřít". V Linuxu při pokusu otevřít přílohu (*.doc) v Sylpheedu spuštěného v konzoli se objeví:
execvp: není souborem ani adresářem
Linuxový Sylpheed neumí otevírat přílohy nebo mi něco chybí doinstalovat? Pokud to neumí, umí to potom Sylpheed-claws nebo můžete prosím doporučit jiného mail klienta který by vyhovoval výše napsaným požedavkům.
Děkuji.Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: