NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Pokud posílám z Mozilla Thunderbirdu nebo Seamonkey email klienta e-mail s přílohou, která má v názvu písmena s diakritikou, tak, u příjemce, který používá MS klienta (Outlook, Outlook express) je tato příloha přejmenována na ATT0000.DAT nebo podobný název. To mi celkem znepřijemňuje život.
Díval jsem se do hlaviček odesílaných e-mailů, příloha bez diakritiky je popsána takto:
Content-Type: application/pdf; name="dotaznik.pdf" Content-Transfer-Encoding: base64 Content-Disposition: inline; filename="dotaznik.pdf"
příloha s diakritikou takto:
Content-Type: application/pdf; name*=ISO-8859-2''dotazn%EDk.pdf Content-Transfer-Encoding: base64 Content-Disposition: inline; filename*=ISO-8859-2''dotazn%EDk.pdf
Má někdo podobné zkušenosti, popřípadě návrh jak ten problém řešit?
Při posílání opačným směrem nejsou problémy. Hlavička přílohy generovaná Outlookem je taková:
Content-Type: application/vnd.ms-excel; name="=?utf-8?Q?TONER_EKOSYSTEM_-_CEN=C3=8DK_PRODEJE_?= =?utf-8?Q?KOMPATIBILN=C3=8DCH_KAZET.xls?=" Content-Transfer-Encoding: base64 Content-Disposition: attachment; filename="=?utf-8?Q?TONER_EKOSYSTEM_-_CEN=C3=8DK_PRODEJE_?= =?utf-8?Q?KOMPATIBILN=C3=8DCH_KAZET.xls?="
Nutit různé příjemce mých e-mailů k tomu, aby si nainstalovali mozillu je sice zajímavý krok k moz-evangelizaci, stejně jako každá násilná evangelizace by nadělal víc problémů než užitku. Mě spíš šlo o názor někoho kdo je zběhlý ve zmíněné RFC.
Já budu klidně posílat přílohy bez diakritiky. Pokouším se nasadit Thunderbirdy v běžném prostředí organizace státní správy a je celkem obtížné přesvědčovat několik desítek lidí, aby změnili zažité postupy, když jsem jim dal TB namísto OE.
Tiskni
Sdílej: