Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
iptables jsou čisté for f in /proc/sys/net/ipv4/conf/*/rp_filter; do echo 1 > $f done echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward # lsmod iptable_nat 6980 1 ip_nat 16748 1 iptable_nat ip_conntrack 48320 2 iptable_nat,ip_nat nfnetlink 6552 2 ip_nat,ip_conntrack iptable_filter 3072 0 ip_tables 12932 2 iptable_nat,iptable_filter x_tables 13252 2 iptable_nat,ip_tables ipv6 222304 14
9.8.7.0/29
na dvou různých rozhraních, čímž nejspíš vytvoříte dvě konfliktní položky ve směrovací tabulce. Pokud opravdu chcete takovou konfiguraci nastavit, měl byste dobře vědět, co děláte a proč to děláte. V takovém případě také budete muset explicitně nastavit směrování paketů do příslušného rozsahu a nespoléhat, že to za vás udělá automaticky systém.
Jasně. Takže to bude jeden tradiční odkaz na FAQ…
Ve vašem případě ale nevidím důvod něco dělit. Prostě na jeden interface (vnější) dejte tu adresu od ISP, na druhý (DMZ) ten veřejný rozsah a na třetí a čtvrtý ty dva privátní rozsahy. Případně podle vkusu můžete ty privátní dát oba na jeden interface nebo jeden z nich přidat k DMZ.
Tiskni
Sdílej: