abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | Komunita

    Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.1.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Vypíchnout lze vylepšené vyhledávání nebo podporu Pixel Motion Photos. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 3. a 4. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Příjem témat poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a následně sestavení programu.

    Petr Krčmář | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.68 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 13 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 22:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC26 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek. Vypíchnout lze novou generaci Apple Intelligence a zbrusu novou Siri, která dostala název Siri AI. Kvůli Aktu o digitálních trzích (DMA) však funkce Siri AI nebudou v systémech iOS 27 a iPadOS 27 k dispozici uživatelům v Evropské unii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.18.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Vypíchnout lze podporu rozhraní /dev/kfd pro výpočty na kartách AMD (AMDKFD).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Nová verze

    aMule (Wikipedie), tj. multiplatformní klient pro peer-to-peer sdílení souborů pro sítě eD2k and Kademlia, byl po více než pěti letech od vydání poslední verze 2.3.3, vydán v nové major verzi 3.0.0 (GitHub). S novou webovou stránkou a dokumentací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:55 | IT novinky

    Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 04:44 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána v nové major verzi 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1855 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nováček, Wifi a Linux SuSE 9.1

    1.11.2006 19:29 Dr. House
    Nováček, Wifi a Linux SuSE 9.1
    Přečteno: 241×
    Dobrý den. Právě sem si poprvé v životě naistaloval Linux a hned mi nastal problém s připojením na WiFi. Mam Notebook Asus serie A6TC a ADSL Router G664T a nemohu se zaboha nějak připojit na internet ono celkem je to promě velice nephledné prostředí prosím našel by se nějaký člověk který by mi poradil nějakým navodem jak to sprovoznit jsem mu ochoten naopak pomoci co se tíče služeb mého týmu www.itcomputer.cz. Děkuji.

    Odpovědi

    NbS avatar 1.11.2006 19:33 NbS | skóre: 26 | blog: Linux jako Linux ... vsude je neco jako /etc | Prague
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nováček, Wifi a Linux SuSE 9.1
    www.abclinuxu.cz Hledej, nebo rozsirene hledani (ne, nejsem strohy a usecny) ano, chci aby ses naucil definovat (pro sebe problem) a dle toho take hledat reseni (wifi se tu probirano nescislnekrat tak zkousej a hledej)
    Pan Bily byli bily strop, aby byl bily ... (Opravdu si myslite, ze je to spravne) ?
    1.11.2006 22:09 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nováček, Wifi a Linux SuSE 9.1
    Člověče co mi můžete nabídnout v IT oboru za protislužbu, když nejste schopen ani jasně popsat problém. Napište co je v tom Asusu za kartu, to za vás nikdo hledat nebude. Pošlete sem více technických informací.

    Taky nechápu, proč jste si vybral (odhadem) 2 roky starou distribuci. Vyzkoušejte nový SUSE Linux, Ubuntu, Mandrivu, a_další_"kdovíjaké"_distribuce.

    Mezitím, se zkuste podívat, jestli se vám ta WiFi karta vůbec nějak usadila v systému (to se dá udělat např. příkazem lswh), také se podívejte co říká jádro (příkaz dmesg). Pokud usoudíte, že jádro správně rozpoznalo vaši Wi-Fi kartu, tak si nainstalujte balík programů wireless tools.

    Tento balík obsahuje sadu programů pro práci s Wi-Fi (viz. abclinuxu.cz, root.cz): tedy napr. iwconfig (spusťte ho a hoďte oko, co vypíše, pokud tam bude i něco jiného než: "no wireless extension", tak máte vyhráno. Programem iwconfig (viz. dokumentace a manuálové stránky - příkaz: man iwconfig) nastavíte parametry připojení. Programem iwlist můžete zjišťovat informace z karty jako je síla signálu, okolní sítě apod. Programem ip (nebo v ifconfig) pak nastavíte ip adresu (pokud vám ji DHCP server vaší sítě nepřidělí automaticky).

    To byste snad s pomocí vašeho týmu mohl zvládnout. Když už tedy poskytujete služby v "ajtý".
    Jiří Poláček avatar 1.11.2006 22:10 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nováček, Wifi a Linux SuSE 9.1
    Hádám, že problém se jmenuje Centrino a chybějící firmware pro Wifi - ipw2200.

    Anebo se ten problém jmenuje Příliš stará distribuce – proč si teď instalujete distribuci, která je dva a půl roku stará a už nějaký ten měsíc nepodporovaná?
    Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.