Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Ahoj,
už jsem převáděl (je to trošku dýl) a největší problém byl s konverzí. Nejlepší je udělat dump, upgradovat, upravit hlavičku dump souboru na správné kódování a pak importovat.
Občas jsem narazil na db s MySql 4.1, kde byly data uložený v Latin2, ale db si myslela, že jsou v Latin1. Důsledkem bylo to, že při čtení z db ve formě Latin1 bylo možné následně zobrazit vše na stránkách správně v Latin2, ale nefungovalo správně řazení atp. Pokud bys narazil na tenhle problém, tak napiš, udělal jsem si na to malý php skript na opravu
Jo a je nezbytné správně nastavit kódování v jakém chceš data získávat a v jakém ukládat.
Libor
#recode -l <- vypíše všechna kódování co umí... #recode latin1..UTF-8 < soubor.vstup > soubor.vystupJura
mysqldump --default-character-set=latin1 .... > dump.sql
a následně: mysql --default-character-set=latin1 < dump.sql
mysql --default-character-set=latin1
nemělo fungovat.
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;
. A to kódování u tabulky má větší váhu než nastavení pro server nebo databázi.
Takže pokud ty data mají být uložena v utf8 (zdůrazňuji uložena, protože je klidně můžu mít uložena v latin2 a výsledky mi to může vyhazovat v utf8 - je třeba rozlišovat mezi kódováním pro vzájemnou komunikaci mezi klientem a serverem a mezi kódováním, v kterém jsou data uložena na serveru), tak je třeba vykopat to latin1, narvat tam utf8, a překódovat ty data. Doporučuju snad něco takového (bez záruky
mysqldump --default-character-set=latin1 databaze > dump.sql
sed -e 's/=latin1/=utf8/' dump.sql > dump2.sql
iconv -f(původní "implicitní" kódování dat v mysql - pro češtinu asi latin2) -tutf8 dump2.sql > utf8.dump.sql
mysql --default-character-set=utf8 databaze < utf8.dump.sql
Huh, snad je to dobře :)
sed -e "s/SET NAMES latin1/SET NAMES utf8/" dump2.sql
. Já to teda zkoušel na mysql 5.0 ...
CREATE TABLE `access` ( `aid` tinyint(10) NOT NULL auto_increment, `mask` varchar(255) NOT NULL default '', `type` varchar(255) NOT NULL default '', `status` tinyint(2) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`aid`) ) TYPE=MyISAM;
echo "show variables like '%character%'" | mysql
?
echo "show variables like '%character%'" | mysql Variable_name Value character_set latin1 character_sets latin1 big5 cp1251 cp1257 croat czech danish dec8 dos estonia euc_kr gb2312 gbk german1 greek hebrew hp8 hungarian koi8_ru koi8_ukr latin1_de latin2 latin5 sjis swe7 tis620 ujis usa7 win1250 win1251ukr win1251 convert_character_set
create database x character set utf8
, což si IMHO nedělal) a nebo pro server, což jsem chtěl zjistit pomocí toho show variable
. Pro server se to dá nastavit v my.cnf .
[mysqld] character-set-server = utf8
Tiskni
Sdílej: