Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Ahoj,
už jsem převáděl (je to trošku dýl) a největší problém byl s konverzí. Nejlepší je udělat dump, upgradovat, upravit hlavičku dump souboru na správné kódování a pak importovat.
Občas jsem narazil na db s MySql 4.1, kde byly data uložený v Latin2, ale db si myslela, že jsou v Latin1. Důsledkem bylo to, že při čtení z db ve formě Latin1 bylo možné následně zobrazit vše na stránkách správně v Latin2, ale nefungovalo správně řazení atp. Pokud bys narazil na tenhle problém, tak napiš, udělal jsem si na to malý php skript na opravu
Jo a je nezbytné správně nastavit kódování v jakém chceš data získávat a v jakém ukládat.
Libor
#recode -l <- vypíše všechna kódování co umí... #recode latin1..UTF-8 < soubor.vstup > soubor.vystupJura
mysqldump --default-character-set=latin1 .... > dump.sql
a následně: mysql --default-character-set=latin1 < dump.sql
mysql --default-character-set=latin1
nemělo fungovat.
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;
. A to kódování u tabulky má větší váhu než nastavení pro server nebo databázi.
Takže pokud ty data mají být uložena v utf8 (zdůrazňuji uložena, protože je klidně můžu mít uložena v latin2 a výsledky mi to může vyhazovat v utf8 - je třeba rozlišovat mezi kódováním pro vzájemnou komunikaci mezi klientem a serverem a mezi kódováním, v kterém jsou data uložena na serveru), tak je třeba vykopat to latin1, narvat tam utf8, a překódovat ty data. Doporučuju snad něco takového (bez záruky ):
mysqldump --default-character-set=latin1 databaze > dump.sql
sed -e 's/=latin1/=utf8/' dump.sql > dump2.sql
iconv -f(původní "implicitní" kódování dat v mysql - pro češtinu asi latin2) -tutf8 dump2.sql > utf8.dump.sql
mysql --default-character-set=utf8 databaze < utf8.dump.sql
Huh, snad je to dobře :)
sed -e "s/SET NAMES latin1/SET NAMES utf8/" dump2.sql
. Já to teda zkoušel na mysql 5.0 ...
CREATE TABLE `access` ( `aid` tinyint(10) NOT NULL auto_increment, `mask` varchar(255) NOT NULL default '', `type` varchar(255) NOT NULL default '', `status` tinyint(2) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`aid`) ) TYPE=MyISAM;
echo "show variables like '%character%'" | mysql
?
echo "show variables like '%character%'" | mysql Variable_name Value character_set latin1 character_sets latin1 big5 cp1251 cp1257 croat czech danish dec8 dos estonia euc_kr gb2312 gbk german1 greek hebrew hp8 hungarian koi8_ru koi8_ukr latin1_de latin2 latin5 sjis swe7 tis620 ujis usa7 win1250 win1251ukr win1251 convert_character_set
create database x character set utf8
, což si IMHO nedělal) a nebo pro server, což jsem chtěl zjistit pomocí toho show variable
. Pro server se to dá nastavit v my.cnf .
[mysqld] character-set-server = utf8
Tiskni Sdílej: