Telnet a ssh klient PuTTY postupně přechází na novou doménu putty.software.
Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Dodejte prosím více informací a nepoužívejte věšteckou kouli
Prosím, nepište svoje dojmy dříve, než zveřejníte nějaké logy, zprávy systému apod. ...
Inicializuji hardware: sit, zvuk [OK]
- pipne a nabootuje. Inicializuji hardware: sit, zvuk_
- nepipne (resp. muzu na to pipnuti cekat treba hodinu a nic) a to je konec. Prvně bych asi prolez /var/log/messages, hledal něco od videa, agp apod. ... já našel u sebe na tom samém místě ...
Mar 6 10:02:43 Mazanek kernel: [17179614.604000] Linux agpgart interface v0.101 (c) Dave Jones Mar 6 10:02:43 Mazanek kernel: [17179614.632000] [fglrx] Maximum main memory to use for locked dma buffers: 1291 MBytes. Mar 6 10:02:43 Mazanek kernel: [17179614.632000] [fglrx] module loaded - fglrx 8.29.6 [Sep 19 2006] on minor 0 Mar 6 10:02:44 Mazanek autofs: automount startuje succeeded Mar 6 10:02:44 Mazanek kernel: [17179614.696000] ACPI: PCI Interrupt 0000:01:05.0[A] -> GSI 17 (level, low) -> IRQ 17 Mar 6 10:02:45 Mazanek cpufreq: Zkouším moduly cpufreq: Mar 6 10:02:45 Mazanek kernel: [17179616.276000] [fglrx] total GART = 134217728 Mar 6 10:02:45 Mazanek kernel: [17179616.276000] [fglrx] free GART = 118226944 Mar 6 10:02:45 Mazanek kernel: [17179616.276000] [fglrx] max single GART = 118226944mam vkompilované vkládání času do logování. Má odpovídat pořadí spouštění, jak ho znáte, pořadí logování. Čili pokud najdete něco zajímavého.
Případně zkusit zvolit dočasně třeba vesa nebo framebuffer ovladač - zda se něco změní.
Pokud Vám nejdřív naběhne síť, snad by bylo možné se zkusit připojit přes ssh na onen problémový stroj? A zjistit v dmesg, co se děje=bude-li něco vidět.
To se mi nezdá, ale nemohu to vyloučit, že se tam nic nevyskytne ... v adresáři /var/log najdete snad další soubory, kde zkoumat, minimálně by tam měl být boot.log.
Máte defaultní konfiguraci, beze změn? Aktualizoval jste? Dělá to přesně v jednom bodě při startu?
Tiskni
Sdílej: