Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Ikony sú súčasťou programu pravdepodobne iba vo Windowse.stáhni, spusť, uvidíš ...
V KDE je potrebné upraviť vlastnosti toho linku a nastaviť tú ikonuotázka zní jak ji tam nastavit, když ji nemám jako samostatný soubor .xpm/.png/.svg/.svgz?
(alebo použiť správny .desktop súbor tej aplikácie [v ňom to je už nastavené]).ten se právě snažím vytvořit
ale mam podotazku, jestli nekdo nevi jak zmenit ikonu v panelu (vedle hodin) pouzivam KDE a kdyz spustim kalarm, skoci tam takova trosku nehezka ikonka budiku , pro samotny kalarm (v nabidce ), si ikonu zmenim, ale u hodin porad zustava ta stara
taky jedna moznost: pravym tlacitkem na soubor na plose /vlastnosti/obecne a klepni na ozub kolo, dostanes na vyber z ikon..otázka nezní, jak se dostanu k výběru, ale jak tu ikonu dostanu do výběru ...
ale mam podotazku, jestli nekdo nevi jak zmenit ikonu v panelu (vedle hodin) pouzivam KDE a kdyz spustim kalarm, skoci tam takova trosku nehezka ikonka budiku , pro samotny kalarm (v nabidce ), si ikonu zmenim, ale u hodin porad zustava ta staraAFAIK, tu docklet ikonu si volí sám program po spuštění a pokud to nejde změnit v jeho konfiguraci, těžko s tím něco naděláš (mám takovou předtuchu, že řešení bude s mojí původní otázkou velmi úzce souviset ...)
Jako nejjednodušší řešení se mi jeví udělat screenshot a vyříznout si ikonkuhm, to se ovšem velikostí ikony na screenshotu musím trefit do velikosti originálu, aby to bylo co k čemu, a i když velikosti bývají násobky 16, má to háček, že nevím, jak docílit té určité velikosti v místě, ze kterého umím udělat screenshot (velikost ikony je o něco menší než velikost panelu)?
nebo stáhnout zdrojáky a najít v nich – tam to bude nejspíš nějaké *.xpm.kdyby byly zdrojáky, tak bych to takhle složitě neřešil
# objdump --help ... -i, --info List object formats and architectures supported ...
Pokud není přibalen, pak tam prostě není :)fajn, když tam prostě není, kde se potom vezme v seznamu úloh v té liště nebo při přepínání alt+tab?
víš že potřebuješ extractor (jako byl resedit ve win)no to právě nevím, a proto se ptám - bohužel pánové od Googlu ještě křišťálovou kouli tak úplně neimplementovali, takže mi to těžko najde "extractor", když hledám "resource editor", a mě v této souvislosti slovo "extractor" prostě nenapadlo ...
Nebo ikonu vystřihneš z hexaeditoru,nevystřihnu
a nebo si ji stáhneš přes google.nestáhnu
Já ti nerozumím. Takovou pěknou ikonku ti našli, má krásných 64x64.ale však jo, ta se mi líbí a jsem vděčen za to, že mi ji našli - já jsem byl s Googlem neúspěšný, viz výše (bohužel nevím, jak mu vnutit, že hledám přesnou velikost obrázku?) nicméně zajímalo mě stále, jak by se to dalo vytáhnout z toho ELFu ...
I vystřihnout můžeš(khexedit) - Musel bys najít hlavičku toho souboru, nebo zkrácenou hlavičku vzít jeho velikost a fiknout to + upravit hlavičku a převést do norm. formátu.hlavičku /* XPM */ jsem našel, ale další data neodpovídaly
Extractor to udělá za tebe, můžeš klidně použít i programy pod windows, pod wine, spustit a zkoušet, většina snad půjde.no, jasný ... když jsem pokládal dotaz, nebyl jsem na stroji s wine, takže o tahání z windowsovský verze jsem ani neuvažoval ... to je ta deformace z dlouhodobého používání Linuxu, už nejsem schopen pomyslet na použití softu pro Windows
Google umí nastavit vyhledávání na malé (ikonky, smajlíky) střední (v podstatě všechno mezi) a velké (portréty, krajiny, pozadí). Ten co ti našli byl pod středním na 7. straně ke konci ...středním ... no a to je ta chyba, když člověk hledá "size: icon" ... :-/
Tiskni
Sdílej: