Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
IPS="72.14.209.99
72.14.253.99
64.233.161.99
72.14.207.99
72.14.207.104
"
for banner in $IPS
do
iptables -A INPUT -p tcp -s $banner --sport 80 -j REJECT --reject-with icmp-port-unreachable
done
cimz blokuji google ad sense, nemam problem.
Pokud se ale pokusim blokovat stejnym zpusobem napr. ad2.bbmedia.cz na zive.cz,
stranka se nenacte, protoze hlavni dokument ceka na natazeni reklamy a ja zustanu viset.
Jak to lze vyresit? Nebo nelze?
Nenasel sem zadny dokument k dane problematice.
Dekuji
To moc nedává smysl, dávat tyto blokace do INPUT chainu. (Poté, co váš prohlížeč začne navazovat spojení se serverem a ten se mu snaží odpovědět, dostane se mu místo toho odpovědi port-unreachable.) Dejte to do OUTPUT chainu, takže váš prohlížeč vůbec nebude moci se s těmito servery spojit - a navíc, tu odpověď unreachable dostane prohlížeč a ihned načítání příslušné věci přeskočí.
Takže akorát -A OUTPUT a potom -d $banner --dport 80 a mělo by to být.
iframe
, zobrazí se místo něj chybová stránka. Že je řešení přes iptables špatné už se zde objevilo několikrát, teď už si to musíte přebrat sám…
iptables
? IP adresy serverů, které servírují reklamu, se mohou měnit, DNS záznamy dokonce můžou ukazovat na několik IP adres najednou a prohlížeč si vybere – musel byste IP adresy neustále aktualizovat. A druhý, závažnější – komunikace protokolem HTTP dnes už nevyužívá k rozlišení počítačů IP adresy, ale doménová jména. Tj. na jedné IP adrese může běžet několik různých webů pod různými doménami. Takže pokud zablokujete jeden web server podle IP adresy, můžete si tím zároveň zablokovat i (spoustu) jiných webů.
Tiskni
Sdílej: