Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
IPS="72.14.209.99
72.14.253.99
64.233.161.99
72.14.207.99
72.14.207.104
"
for banner in $IPS
do
iptables -A INPUT -p tcp -s $banner --sport 80 -j REJECT --reject-with icmp-port-unreachable
done
cimz blokuji google ad sense, nemam problem.
Pokud se ale pokusim blokovat stejnym zpusobem napr. ad2.bbmedia.cz na zive.cz,
stranka se nenacte, protoze hlavni dokument ceka na natazeni reklamy a ja zustanu viset.
Jak to lze vyresit? Nebo nelze?
Nenasel sem zadny dokument k dane problematice.
Dekuji
To moc nedává smysl, dávat tyto blokace do INPUT chainu. (Poté, co váš prohlížeč začne navazovat spojení se serverem a ten se mu snaží odpovědět, dostane se mu místo toho odpovědi port-unreachable.) Dejte to do OUTPUT chainu, takže váš prohlížeč vůbec nebude moci se s těmito servery spojit - a navíc, tu odpověď unreachable dostane prohlížeč a ihned načítání příslušné věci přeskočí.
Takže akorát -A OUTPUT a potom -d $banner --dport 80 a mělo by to být.
iframe
, zobrazí se místo něj chybová stránka. Že je řešení přes iptables špatné už se zde objevilo několikrát, teď už si to musíte přebrat sám…
iptables
? IP adresy serverů, které servírují reklamu, se mohou měnit, DNS záznamy dokonce můžou ukazovat na několik IP adres najednou a prohlížeč si vybere – musel byste IP adresy neustále aktualizovat. A druhý, závažnější – komunikace protokolem HTTP dnes už nevyužívá k rozlišení počítačů IP adresy, ale doménová jména. Tj. na jedné IP adrese může běžet několik různých webů pod různými doménami. Takže pokud zablokujete jeden web server podle IP adresy, můžete si tím zároveň zablokovat i (spoustu) jiných webů.
Tiskni
Sdílej: