Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.8 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »
IPS="72.14.209.99
72.14.253.99
64.233.161.99
72.14.207.99
72.14.207.104
"
for banner in $IPS
do
iptables -A INPUT -p tcp -s $banner --sport 80 -j REJECT --reject-with icmp-port-unreachable
done
cimz blokuji google ad sense, nemam problem.
Pokud se ale pokusim blokovat stejnym zpusobem napr. ad2.bbmedia.cz na zive.cz,
stranka se nenacte, protoze hlavni dokument ceka na natazeni reklamy a ja zustanu viset.
Jak to lze vyresit? Nebo nelze?
Nenasel sem zadny dokument k dane problematice.
Dekuji
To moc nedává smysl, dávat tyto blokace do INPUT chainu. (Poté, co váš prohlížeč začne navazovat spojení se serverem a ten se mu snaží odpovědět, dostane se mu místo toho odpovědi port-unreachable.) Dejte to do OUTPUT chainu, takže váš prohlížeč vůbec nebude moci se s těmito servery spojit - a navíc, tu odpověď unreachable dostane prohlížeč a ihned načítání příslušné věci přeskočí.
Takže akorát -A OUTPUT a potom -d $banner --dport 80 a mělo by to být.
iframe
, zobrazí se místo něj chybová stránka. Že je řešení přes iptables špatné už se zde objevilo několikrát, teď už si to musíte přebrat sám…
iptables
? IP adresy serverů, které servírují reklamu, se mohou měnit, DNS záznamy dokonce můžou ukazovat na několik IP adres najednou a prohlížeč si vybere – musel byste IP adresy neustále aktualizovat. A druhý, závažnější – komunikace protokolem HTTP dnes už nevyužívá k rozlišení počítačů IP adresy, ale doménová jména. Tj. na jedné IP adrese může běžet několik různých webů pod různými doménami. Takže pokud zablokujete jeden web server podle IP adresy, můžete si tím zároveň zablokovat i (spoustu) jiných webů.
Tiskni Sdílej: