Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Výpis z nmapu: PORT STATE SERVICE 21/tcp filtered ftp 80/tcp filtered http 113/tcp filtered auth 222/tcp filtered rsh-spx 445/tcp filtered microsoft-dsNevím proč ale IPCOP mě z ničeho nic začne filtrovat veškerou příchozí komunikaci. Neměl jsem čas zkoušet free Proxy abych zjistil jestli filtruje jen mou IP nebo všechny, každopádně tak po půl hodince je zase vše ok. Po další chvilce práce se vše opakuje. Na serveru za ním podle logu vypadá, že veškerá komunikace po dobu filtrování probíhá OK, ale ja se na FTP ani www nedostanu. Logy IPCopu o žádném DROP ani REJECT na mou IP adresu nic nepíší a system detekce utoku je zatím vypnutá. Netušíte nikdo v čem je zakopaný pes??? IPCOP v 1.4.15. Díky moc Honza
/etc/rc.d/rc.firewall.local
jsem zapsal pravidla na porty 445 a 222 a je klid, ale přišel nový problém.
Nejdříve se chci zeptat jestli zápis do /etc/rc.d/rc.firewall.local
nějakým způsobem neovlivní již přednastavené iptables IPCOPU od tvůrců nebo si myslíte, že je lepší pravidla vepsat rovnou do /etc/rc.d/rc.firewall
.
A ten další problém. Na to kolik chvály jsem o IPCOPU slyšel začínám pochybovat. Filtrování paketů už neotravuje,ale padá HTTP rozhraní. Bez varování se mi stratí pak musim vše pracně lovit přes ssh.
Výpis z nmap: PORT STATE SERVICE 21/tcp open ftp 80/tcp open http 222/tcp open rsh-spx 445/tcp closed microsoft-dsMáte nikdo S IPCOPEM podobné problémy?? Jak pořešit padající http. Mají celkem pěkně zpracované logy, tak bych o něj nerad přišel. Dále by mě zajímalo jak moc složité je rozchodit VPN na XP, když vidím problémy při nastavování NAT a Externího přístupu začínám se o VPN bát přes ssh by to mohlo být zbytečně moc složité. Diky za každou radu Honza
Dále by mě zajímalo jak moc složité je rozchodit VPN na XP, když vidím problémy při nastavování NAT a Externího přístupu začínám se o VPN bát přes ssh by to mohlo být zbytečně moc složité.Pouzij OpenVPN, nastavovani IPSec ve Windows je opravdu tragicka zalezitost, vrele nedoporucuju.
Tiskni
Sdílej: