NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
#include <string.h> char *src = "abcdef"; char *var = NULL; var = strndup(src + 1, 3);Stejně jako to, co jsi napsal v PHP, ani tohle nefunguje s UTF-8.
#include < string > std::string s = "abcdef" std::string novy = s.substr(1,3)
std::string s("abcdef"); std::cout << s.substr(1, 3) << "\n"; std::string ss = s.substr(1, 3);
Projdete si dokumentaci k std::basic_string, tam toho najdete vic. Pokud se nejedna ciste o studijni zvedavost, tak bych vam doporucil pouzit standardni prostredky a o rychlost/pametovou narocnost se zacnete starat az ve chvili, kdy vam zacne byt na prekazku. Napsat pouzitelnou retezcovou tridu tak, aby umoznovala sdileni i substringu rozhodne neni zadna prdel. Mimochodem, to phpko vam kopii vytvori.
Jak jiz Pan Kufner zminil, je treba zavolat free(). Pokud ho nezavolate, pamet zustane alokovana po celou dobu zivota programu. A v tom vasem prikladu nevratne, protoze jste ukazatel vraceny strndup() de facto zahodil.
char* s = strndup(src + 1, 3); printf("Test %s\n", s); free(s);
vim ~/.emacs
char *str = strdup("abcdef"); // nějak se do str dostal řetězec char *var; var = str + 1; // uříznem začátek var[3] = 0; // uříznem konecDej si pozor na to, co pak budeš uvolňovat. free(var) bude dělat blbosti.
#ifdef OSKLIVY_WINDOWS char *strndup(const char *src, int count) { char *r; r = strdup(src); r[count] = 0; return r; } #endif
To už spíš takhle:
char* strndup(const char* src, size_t count) { char* np = (char*) malloc(count+1); if (np) { strncpy(np, src, count); np[count] = '\0'; } return np; }
A ještě poznámku: místo '#ifdef OSKLIVY_WINDOWS
' by bylo na místě spíš něco jako '#ifndef _GNU_SOURCE
', protože strndup()
není v žádné POSIX specifikaci, je to GNU extension.
V každém případě bych ale v C++ upřednostnil použití třídy std::string
Tiskni
Sdílej: