V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
#include <string.h> char *src = "abcdef"; char *var = NULL; var = strndup(src + 1, 3);Stejně jako to, co jsi napsal v PHP, ani tohle nefunguje s UTF-8.
#include < string > std::string s = "abcdef" std::string novy = s.substr(1,3)
std::string s("abcdef"); std::cout << s.substr(1, 3) << "\n"; std::string ss = s.substr(1, 3);
Projdete si dokumentaci k std::basic_string, tam toho najdete vic. Pokud se nejedna ciste o studijni zvedavost, tak bych vam doporucil pouzit standardni prostredky a o rychlost/pametovou narocnost se zacnete starat az ve chvili, kdy vam zacne byt na prekazku. Napsat pouzitelnou retezcovou tridu tak, aby umoznovala sdileni i substringu rozhodne neni zadna prdel. Mimochodem, to phpko vam kopii vytvori.
Jak jiz Pan Kufner zminil, je treba zavolat free(). Pokud ho nezavolate, pamet zustane alokovana po celou dobu zivota programu. A v tom vasem prikladu nevratne, protoze jste ukazatel vraceny strndup() de facto zahodil.
char* s = strndup(src + 1, 3); printf("Test %s\n", s); free(s);
vim ~/.emacs
char *str = strdup("abcdef"); // nějak se do str dostal řetězec char *var; var = str + 1; // uříznem začátek var[3] = 0; // uříznem konecDej si pozor na to, co pak budeš uvolňovat. free(var) bude dělat blbosti.
#ifdef OSKLIVY_WINDOWS char *strndup(const char *src, int count) { char *r; r = strdup(src); r[count] = 0; return r; } #endif
To už spíš takhle:
char* strndup(const char* src, size_t count) { char* np = (char*) malloc(count+1); if (np) { strncpy(np, src, count); np[count] = '\0'; } return np; }
A ještě poznámku: místo '#ifdef OSKLIVY_WINDOWS
' by bylo na místě spíš něco jako '#ifndef _GNU_SOURCE
', protože strndup()
není v žádné POSIX specifikaci, je to GNU extension.
V každém případě bych ale v C++ upřednostnil použití třídy std::string
Tiskni
Sdílej: