abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (26%)
     (19%)
     (5%)
     (7%)
     (2%)
     (5%)
     (5%)
     (31%)
    Celkem 42 hlasů
     Komentářů: 6, poslední dnes 09:19
    Rozcestník

    Dotaz: slackware 10:nelze se nalogovat

    22.5.2007 11:38 Matlák
    slackware 10:nelze se nalogovat
    Přečteno: 102×
    Na tom stroji (900MHz Duron,128M RAM) běželo současně několik věcí, jako torrent, DC, Xserver z videem a zároveň jsem na něm kompiloval QT.

    Večer jsem se od něj odpojil (aniž bylo kompilování hotové) a ráno zjistil, že se z Windows nepřipojím.

    Prostě zadám jméno a heslo - pokud je špatné, napíše "access denied", pokud je ale správné, okno Putty zmizí. No nic, řekl jsem si, a šel jsem k mašině fyzicky - je permanentně přihlášená jako uživatel, kvůli ovládání videa. Říkám si - asi chyba sshd, bezproblému zadám su, reboot a ouha.. po rebootu se nelze nalogovat vůbec!

    Vždy pokud je heslo nebo jméno špatné, systém se chová správně - ohlásí chybu. Pokud ale zadám heslo správně, zobrazí "Welcome to linux.. No mail, Last login.." ale příkazová řádka se nezobrazí, místo ní na mě čeká další řádek "login:"

    Dodám, že jinak stroj funguje (bohužel bez videa) a při startu nehlásí žádnou chybu - bohužel výpis dmesg z pochopitelných důvodů nemám.

    Stalo se vám z jakoukoli distribucí či jádrem něco podobného? Trochu se to vymyká mé představivosti...

    Odpovědi

    22.5.2007 12:30 bitguard
    Rozbalit Rozbalit vše Re: slackware 10:nelze se nalogovat
    Zatial som sa s niecim podobnym nestreto, ale ciste teoria: zeby nejaky ftipalek pridal niekam do .bash_profile (/etc/profile alebo pod.) login? V kazdom pripade skus bootnut z CD a zaloz noveho uzivatela, ci sa to bude chovat rovnako.
    stativ avatar 22.5.2007 12:47 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: slackware 10:nelze se nalogovat
    Dělá to i v runlevelu 1?
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    22.5.2007 13:15 xsmejka1 | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: slackware 10:nelze se nalogovat
    Stalo se mi neco podobneho, pri odinstalovani balicku vytvoreneho checkinstallem se mi smazal i /etc/passwd (protoze byl z nejakeho duvodu v balicku obsazen), chovani bylo presne jak popisujes. Podivej se, jestli mas v poradku /etc/passwd.

    Jinak viz /etc/inittab, kde je definovano co se ma v jednotlivych runlevelech spustit a aj si muzes kvuli oprave na nektere konsoli zapnout misto mingetty rovnou bash, pojede pod rootem.

    Taky si zkontroluj, zda ti nedoslo misto na filesystemu(ech), coz se da pri kompilaci molochu typu qt ocekavat, chovani by bylo asi taky takove, jelikoz nelze spustit spoustu programu, ktere se snazi treba i jen zalozit soubor, nebo neco nekam pridat.
    22.5.2007 13:24 jiri.b | skóre: 30 | blog: jirib
    Rozbalit Rozbalit vše Re: slackware 10:nelze se nalogovat
    je prihlasovaci shell v /etc/shells?
    22.5.2007 17:55 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: slackware 10:nelze se nalogovat
    Děkuji všem za příspěvky - moc mi pomohly. Problém byl ve skriptu /etc/profile.d/qt.sh který nevím proč spouštěl login znovu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.