Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
1) WEP 2) WEP pre-shared key 3) WPE RADIUSZadám kód WEP, dam apply, provede se restart routeru. Znovu se přopijím oním heslem kde již vidím zabezpečenou síť. Problém nastane okamžitě. Ani jeden počítač se v ten moment nedostane na internet. Provedl jsem update firmwaru z verze 1.0 na verzi 1.5. Nic se nezlepšilo a vše je při starém. Pokud kódování odstraním (nastavím default a denided) tak je vše v pořádku a vše jede jenže se tím pádem může přes moji wifi připojit k netu každý. Poradíte mi někdo kde dělám chybu?
Chcete říct, že máte případ, kdy máte zaplé encryption a kdy je vypnuté, jinak je routování a adresování totožné a chová se Vám v obou případech brána odlišně? Pak ještě zkuste ověřit stav, tedy pingněte si při zaplém wepu z té brány (přímo) "ven" a to samé udělejte, společně s trejsem, z noťasu ... jednou se mi stalo, že jsem skrze router neprošel ... pokud by to neprocházelo, tak byste mohl teoreticky vidět něco zahazovaného na té bráně/routeru?
P.S. ještě mam zaplou MAC autentikaci, kromě wepu, na wifi routeru.
Ovšem ... podle diskuse na Rootu není tento wifi router tak uživatelsky a technologicky přítulný, jak jste si asi přál? ... Toto zařízení bohužel neumí mód Wireless ISP, který umožňuje mít NAT mezi WiFi a LAN. Takže fakt doporučuji počíst si v té diskusi ... zřejmě se tím tato diskuse vyřeší ...
1) WEP 2) WPA pre-shared key 3) WPA RADIUS
Tiskni
Sdílej: