Byla vydána beta verze Ubuntu 25.04 s kódovým názvem Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 25.04 mělo vyjít 17. dubna 2025.
Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.11 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání.
Živé ISO obrazy Debianu Bookworm jsou 100 % reprodukovatelné.
Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
1) WEP 2) WEP pre-shared key 3) WPE RADIUSZadám kód WEP, dam apply, provede se restart routeru. Znovu se přopijím oním heslem kde již vidím zabezpečenou síť. Problém nastane okamžitě. Ani jeden počítač se v ten moment nedostane na internet. Provedl jsem update firmwaru z verze 1.0 na verzi 1.5. Nic se nezlepšilo a vše je při starém. Pokud kódování odstraním (nastavím default a denided) tak je vše v pořádku a vše jede jenže se tím pádem může přes moji wifi připojit k netu každý. Poradíte mi někdo kde dělám chybu?
Chcete říct, že máte případ, kdy máte zaplé encryption a kdy je vypnuté, jinak je routování a adresování totožné a chová se Vám v obou případech brána odlišně? Pak ještě zkuste ověřit stav, tedy pingněte si při zaplém wepu z té brány (přímo) "ven" a to samé udělejte, společně s trejsem, z noťasu ... jednou se mi stalo, že jsem skrze router neprošel ... pokud by to neprocházelo, tak byste mohl teoreticky vidět něco zahazovaného na té bráně/routeru?
P.S. ještě mam zaplou MAC autentikaci, kromě wepu, na wifi routeru.
Ovšem ... podle diskuse na Rootu není tento wifi router tak uživatelsky a technologicky přítulný, jak jste si asi přál? ... Toto zařízení bohužel neumí mód Wireless ISP, který umožňuje mít NAT mezi WiFi a LAN. Takže fakt doporučuji počíst si v té diskusi ... zřejmě se tím tato diskuse vyřeší ...
1) WEP 2) WPA pre-shared key 3) WPA RADIUS
Tiskni
Sdílej: