Firma X zaslala předžalobní výzvu vývojáři projektu Nitter (Wikipedia), open-source alternativního frontendu k sociální síti X (ex-Twitter), a provozovatelům instancí jako XCancel, které umožňovaly číst příspěvky bez přihlášení, reklam a javascriptu. Údajně se dopouštějí „sběru dat“. Zdrojový kód Nitteru vývojář archivoval. Vývoj již dříve přerušil v roce 2024 po tehdejším omezení API X. X je dceřiná společnost SpaceXAI Elona Muska, provozující mj. kontroverzního chatbota Grok.
Bylo vydáno Ubuntu 26.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 26.04 LTS s kódovým názvem Resolute Raccoon. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2025 (pdf). Incidentů ubylo, sofistikovanost útočníků roste.
Open source softwarový stack AMD ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán v nové major verzi 10.0. S ROCm.AI. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Finanční skupina Partners se stala minulou neděli obětí kybernetického útoku, při kterém se útočníci dostali k některým osobním údajům klientů. Společnost o tom informovala ve čtvrtek. Ujišťuje, že peníze klientů nejsou v ohrožení. „Kybernetický útok zasáhl část IT infrastruktury naší společnosti. Ihned po zjištění útoku jsme s pomocí externích bezpečnostních odborníků začali intenzivně pracovat na minimalizaci škod. Útočníci se
… více »Americká technologická společnost Meta Platforms se dohodla, že zaplatí až zhruba 18 miliard dolarů (asi 373 miliard Kč) za mimosoudní urovnání sporu o závislosti dětí na sociálních sítích a provede významné změny pro jejich používání mladistvými. Téměř tři desítky států USA firmu v roce 2023 obvinily z toho, že sítě Facebook a Instagram vědomě navrhla tak, aby u dětí vyvolávaly závislost, a zatajovala tyto dopady před veřejností. Firma se
… více »Byl publikován aktuální přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Blíží se vydání podporující čipy M3. Vývojáře lze podpořit na GitHub Sponsors a Open Collective.
Kancelářský balík LibreOffice byl vydán ve verzi 26.8. Mimo jiné vylepšuje typografii a kompatibilitu s formáty MS Office, více v poznámkách k vydání.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 23.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 23.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++, Polly a Flang.
./configure --with-xxx LDFLAGS=-L/usr/local/lib CPPFLAGS=-I/usr/local/include
Detected operating system: Darwin Detected host architecture: i386 Checking for cc version ... 4.0.1, ok Checking for host cc ... cc Checking for cross compilation ... no Checking for CPU vendor ... GenuineIntel (6:15:2) Checking for CPU type ... Intel(R) Core(TM)2 CPU T5600 @ 1.83GHz Checking for GCC & CPU optimization abilities ... pentium-m Checking for kernel support of mmx ... yes Checking for kernel support of mmxext ... yes Checking for kernel support of sse ... yes Checking for kernel support of sse2 ... yes Checking for mtrr support ... yes Checking for assembler support of -pipe option ... yes Checking for compiler support of named assembler arguments ... yes Unknown parameter: --with-xxxTen OS X je hrozna zruda, seru se s tim uz pul dne a vubec nevim jak dal. PS: jestli to pomuze tady je vystup prikazu
gcc -v
Using built-in specs. Target: i686-apple-darwin8 Configured with: /private/var/tmp/gcc/gcc-5367.obj~1/src/configure --disable-checking -enable-werror --prefix=/usr --mandir=/share/man --enable-languages=c,objc,c++,obj-c++ --program-transform-name=/^[cg][^.-]*$/s/$/-4.0/ --with-gxx-include-dir=/include/c++/4.0.0 --with-slibdir=/usr/lib --build=powerpc-apple-darwin8 --with-arch=nocona --with-tune=generic --program-prefix= --host=i686-apple-darwin8 --target=i686-apple-darwin8 Thread model: posix gcc version 4.0.1 (Apple Computer, Inc. build 5367)Nekde v diskuzi na jyxo.cz jsem cetl ze gcc ma nekde nejaky spec soubor kde se to da dopsat, ale nemuzu ho zaboha najit.
LDFLAGS=-L/usr/local/lib CPPFLAGS=-I/usr/local/include ./configure
tohle jde.
Ale kompilace zase chcipla na jiny chybe.
/usr/bin/ld: warning can't open dynamic library: /Developer/SDKs/MacOSX10.4u.sdk/usr/local/lib/libogg.0.dylib referenced from: /usr/local/lib/libtheora.dylib (checking for undefined symbols may be affected) (No such file or directory, errno = 2) /usr/bin/ld: Undefined symbols: _MP3_DecodeFrame _MP3_Init _MP3_PrintHeader _MP3_bitrate _MP3_channels _MP3_samplerate collect2: ld returned 1 exit status make: *** [mplayer] Error 1Nejake napady?
, me z toho klepne.
Contents/Resources/mplayer.app/Contents/MacOS/mplayer. Jinak já jsem si mplayer taky překládal ručně a vůbec nepamatuju, že by s tím byly nějaké potíže…

.
Takze se zdrojakama z svn se mi to nakonec povedlo (uz jsem tomu pomalu prestaval verit).
Jinak diky vsem.
Tiskni
Sdílej: