NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
SZ: Pixels Physical Refresh *0 1600 x 1200 ( 402mm x 301mm ) *50 56 57 58 59
/usr/share/doc/nvidia-drivers-*/README.bz2
. Je tam popsána konfigurace xorg.conf
, více monitorů, Xinerama nebo TwinView atd.
xrandr -s 1024x768
Size 1024x768 not found in available modes
Jestli jde o verzi balíčku xorg 1:7.2-0ubuntu11.xrandr SZ: Pixels Physical Refresh *0 640 x 480 ( 216mm x 162mm ) *50 1 320 x 240 ( 108mm x 81mm ) 51
Zkuste do /etc/X11/xorg.conf
do sekce Screen
nebo Device
zapsat řádek Option "UseEDID" "FALSE"
.
EDID slouží k získávání informací o monitoru, ovšem může se stát, že některé monitory posílají špatné informace, ve kterých uvádějí třeba nižší rozlišení než opravdu mají. Binární driver nvidie se, pokud se nemýlím, řídí v prvé řadě těmito informacemi a pak až nastavením v Xorg.conf.
kde je napsané, v jakém rozlišení se bude zobrazovatPrvní ze sekce
Display
, který vyhovuje zvolené barevné hloubce a který umí monitor zobrazit. Jinak asi by bylo na časem přestat se pokoušet systém nakonfigurovat náhodnými změnami v konfiguračním souboru, přečíst si dokumentaci k nVidia ovladačům a pak xorg.conf
podle toho nakonfigurovat. A ptát se teprve v okamžiku, kdy vám případně něco z postupů v dokumentaci nebude fungovat. Protože zatím to vypadá, že jste ani nezjistil, co je vlastně možné nakonfigurovat, takže ani nevíte, co vlastně chcete nakonfigurovat…
První ze sekce Display
, který vyhovuje zvolené barevné hloubce a který umí monitor zobrazit.
První v sekci display (u prvního) je 648x480 a přitom zobrazuje 1600x1200. A nebo jsem to nepochopil.nvidia-xconfig --twinviewnelíbí se vám na nastavení konkrétně co? Taky by bylo vhodné sem ten konfigurák vložit, ať víme, o čem se bavíme…
Tiskni
Sdílej: