Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
ifconfig wlan0 up
#!/bin/bash dev=`cat /proc/net/wireless | tail -n 1 | cut -b 3-6` echo "nastavuji síťové parametry pro wifi" ifconfig $dev 192.168.0.6 netmask 255.255.255.0 sleep 1 route add default gw 192.168.0.1 sleep 1 echo "nastavuji parametry pro wifi připojení" iwconfig $dev mode Managed essid moje_wifi wpa_supplicant -B -i $dev -Dwext -c /etc/wpa_supplicant.conf echo hotovo
Prvním příkazem si nastavuji proměnnou $dev ... to můžete vynechat a natvrdo všude místo $dev psát wlan0. Jako parametr -D u příkazu pro wpa_supplicant bude ve vašem případě potřeba dávat ndiswrapper. Jinak existuje šikovná aplikaze v gui "wicd" není bohužel v repozitářích, je nutno ji přeložit. Funguje uspokojivě stačí jí jen nastavit správné zařízení (wlan0) a funkční konfigurák pro wpa_supplicant.
Zdravím FB
Tak jako tak, po "ip link" byste měl vidět stav, kde neni "no carrier", u iwconfig byste měl vidět u AP MAC adresu toho AP (jak už uvádějí jinde).
Přikládám muj konfigurák:
ap_scan=1 network={ ssid="wifi-ssid" key_mgmt=WPA-PSK IEEE8021X NONE scan_ssid=1 pairwise=CCMP TKIP group=CCMP TKIP WEP104 WEP40 psk="ToJeMujString" eap=TTLS PEAP TLS }
Tiskni
Sdílej: