Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.
Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
Dobry den.
Budto nakopirujte Vase projekty do /www/adacopy, ale bude to pristupne i prez /www/adacopy/adresar.
Nebo v apache2.conf nastavit dalsi virtualhosty.
Pokud mate koupenou domenu, asi neni problem udelat si pro kazdy projekt dns 3(nebo jeste vyssiho) radu, pripadne pouzit nejake zoliky (napriklad ze uplne vsechno bude smerovat na tu jednu adresu)
Potom existuje pro apache2 modul (urcite nebude problem si ho najit na strankach apache), ktery pro jakykoli virt. server hleda adresar se stejnym jmenem v zadane ceste a vrati jeho obsah.
marek
Dobry den.
Ten modul se jmenuje mod_vhost_alias. V apache2.conf se potom smazou vsechny virtualhosti a doplni:
UseCanonicalName Off VirtualDocumentRoot /var/www/%0
Nebo tak nejak.
marek
PS: "http://www.adacopy.cz:81/" Vam normalne funguje. (Vítejte na download serveru ADA ..........)
udelal bych symlink /etc/apache2/mods-enable/mod_vhost.alias.so ukazujici na /etc/apache2/mods-available/mod_vhost.alias.so
marek
a2enmod
(nedela nic jineho, nez ten symlink)
a mate ve /var/www/ adresare www.adacopy.cz ... ?
neni od veci tam mit jeste nejaky defautl virtual host a tam budou padat vsechny dotazy pro ktere nebude existovat adresar ve /var/www
cest jak toho dosahnout je spousta.
v tomto Vam ale mod_vhost_alias moc nepomuze.
jeho vyhoda by byla, ze by bezbolestne mohl byt dostupny ftp.adacopy.cz jako /var/www/ftp.adacopy.cz/
potom www.adacopy.cz/ jako /var/www/www.adacopy.cz/
dale phpmyadmin.adacopy.cz jako /var/www/phpmyadmin.adacopy.cz atd..
to co popisujete v predchozim prispevku je snazsi udelat pomoci jednoduchych virthostu a symlinku ve filesystemu, nebo aliasu v apache2
doufam, ze jsem to vic nezamotal nez objasnil
marek
Tiskni
Sdílej: