Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Dobry den.
Budto nakopirujte Vase projekty do /www/adacopy, ale bude to pristupne i prez /www/adacopy/adresar.
Nebo v apache2.conf nastavit dalsi virtualhosty.
Pokud mate koupenou domenu, asi neni problem udelat si pro kazdy projekt dns 3(nebo jeste vyssiho) radu, pripadne pouzit nejake zoliky (napriklad ze uplne vsechno bude smerovat na tu jednu adresu)
Potom existuje pro apache2 modul (urcite nebude problem si ho najit na strankach apache), ktery pro jakykoli virt. server hleda adresar se stejnym jmenem v zadane ceste a vrati jeho obsah.
marek
Dobry den.
Ten modul se jmenuje mod_vhost_alias. V apache2.conf se potom smazou vsechny virtualhosti a doplni:
UseCanonicalName Off VirtualDocumentRoot /var/www/%0
Nebo tak nejak.
marek
PS: "http://www.adacopy.cz:81/" Vam normalne funguje. (Vítejte na download serveru ADA ..........)
udelal bych symlink /etc/apache2/mods-enable/mod_vhost.alias.so ukazujici na /etc/apache2/mods-available/mod_vhost.alias.so
marek
a2enmod
(nedela nic jineho, nez ten symlink)
a mate ve /var/www/ adresare www.adacopy.cz ... ?
neni od veci tam mit jeste nejaky defautl virtual host a tam budou padat vsechny dotazy pro ktere nebude existovat adresar ve /var/www
cest jak toho dosahnout je spousta.
v tomto Vam ale mod_vhost_alias moc nepomuze.
jeho vyhoda by byla, ze by bezbolestne mohl byt dostupny ftp.adacopy.cz jako /var/www/ftp.adacopy.cz/
potom www.adacopy.cz/ jako /var/www/www.adacopy.cz/
dale phpmyadmin.adacopy.cz jako /var/www/phpmyadmin.adacopy.cz atd..
to co popisujete v predchozim prispevku je snazsi udelat pomoci jednoduchych virthostu a symlinku ve filesystemu, nebo aliasu v apache2
doufam, ze jsem to vic nezamotal nez objasnil
marek
Tiskni Sdílej: