DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Dobry den.
Budto nakopirujte Vase projekty do /www/adacopy, ale bude to pristupne i prez /www/adacopy/adresar.
Nebo v apache2.conf nastavit dalsi virtualhosty.
Pokud mate koupenou domenu, asi neni problem udelat si pro kazdy projekt dns 3(nebo jeste vyssiho) radu, pripadne pouzit nejake zoliky (napriklad ze uplne vsechno bude smerovat na tu jednu adresu)
Potom existuje pro apache2 modul (urcite nebude problem si ho najit na strankach apache), ktery pro jakykoli virt. server hleda adresar se stejnym jmenem v zadane ceste a vrati jeho obsah.
marek
Dobry den.
Ten modul se jmenuje mod_vhost_alias. V apache2.conf se potom smazou vsechny virtualhosti a doplni:
UseCanonicalName Off VirtualDocumentRoot /var/www/%0
Nebo tak nejak.
marek
PS: "http://www.adacopy.cz:81/" Vam normalne funguje. (Vítejte na download serveru ADA ..........)
udelal bych symlink /etc/apache2/mods-enable/mod_vhost.alias.so ukazujici na /etc/apache2/mods-available/mod_vhost.alias.so
marek
a2enmod
(nedela nic jineho, nez ten symlink)
a mate ve /var/www/ adresare www.adacopy.cz ... ?
neni od veci tam mit jeste nejaky defautl virtual host a tam budou padat vsechny dotazy pro ktere nebude existovat adresar ve /var/www
cest jak toho dosahnout je spousta.
v tomto Vam ale mod_vhost_alias moc nepomuze.
jeho vyhoda by byla, ze by bezbolestne mohl byt dostupny ftp.adacopy.cz jako /var/www/ftp.adacopy.cz/
potom www.adacopy.cz/ jako /var/www/www.adacopy.cz/
dale phpmyadmin.adacopy.cz jako /var/www/phpmyadmin.adacopy.cz atd..
to co popisujete v predchozim prispevku je snazsi udelat pomoci jednoduchych virthostu a symlinku ve filesystemu, nebo aliasu v apache2
doufam, ze jsem to vic nezamotal nez objasnil
marek
Tiskni
Sdílej: