KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].
Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.
… více »Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.
Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.
Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »
Offpunk byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se o webový prohlížeč běžící v terminálu a podporující také protokoly Gemini, Gopher a RSS. Přibyl nástroj xkcdpunk pro zobrazení XKCD v terminálu.
Promethee je projekt, který implementuje UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) bindingy pro JavaScript. Z bootovacího média načítá a spouští soubor 'script.js', který může používat UEFI služby. Cílem je vytvořit zavaděč, který lze přizpůsobit pomocí HTML/CSS/JS. Repozitář se zdrojovými kódy je na Codebergu.
Zpráva Justičního výboru Sněmovny reprezentantů upozorňuje na cenzurní kampaň Evropské komise, mířenou proti svobodě projevu na sociálních sítích. V dokumentu se uvádí, že se Evropská komise během posledních šesti let účastnila více než 100 uzavřených jednání, během nichž po platformách požadovala úpravy pravidel moderování obsahu, přičemž toto úsilí Komise zahrnovalo i cenzuru politických názorů a pravdivých informací. Výbor zdůrazňuje, že tento přístup Bruselu ohrožuje ústavou zaručená práva Američanů na svobodu projevu.
Linus Torvalds vydal jádro Linux 6.19. Podrobný výčet změn je ke zhlédnutí na stránce Kernel Newbies, stručné výběry v LWN (část první, druhá).
Ahoj. Potreboval bych Firefox v Debianu donutit, aby mi otevrel video streaming pres VLC.
Koukam se na live na motogp.com. Streaming je windows media. Nyni se mi to otevira uvnitr stranky v MPlayeru, ale ten nejakym zpusobem zasekava stream nad 500Kbs. Proste se to porad zadrhava, at delam cokoliv.
Vyzkousel jsem tedy vzit link toho streamu z Mplayeru a vlozit to do VLC a ten nema problem a video je plynulejsi. Problem ale spociva, ze kdyz se to nejdrive otevre v MPlayer, tak pak ten streaming server (Akamai) udela nejaky ticket pro ten prehravac. Kdyz ten link pak dam do VLC ruco, tak VLC stopne za par sekund. Je to urcite nejaky zabezpeci, jelikoz je to placena sluzba.
Tak se ptam, jak donutit Firefox, aby mi ten stream otevrel hned ve VLC playeru. Nejlepe v okne toho programu. Nechci VLC zabudovane ve strance jako plugin. Nejlepsi by bylo, abych si mohl vybirat mezi Mplayer a VLC.
Dik za rady.
Super diky. Do about:config me vubec nenapadlo se kouknout. Porad jsem to zkousel nastavovat v Preferences/Applications. Ale vubec to neslo. Jdu to vyzkouset vasim zpusobem.
Tak jsem to vyzkousel, ale nejak to poradne nemaka.
Na nekterych strankach to proste chce porad plugin (ct24). Nektere mi nabidnou v cem to chci otevrit i bez pluginu (hdtv).
Asi tomu dost dobre nerozumim. Kdyz ale naistaluju mozilla-mplayer plugin, tak vse maka vzdy. Ale ja bych si ten stream chtel vzdy otevrit programem, kterym chci.
Nejaka rada?
Kdyz ale na ct24 zobrazim zdrojovy kod stranky, najdu tam objekt s .asx, okopiruju tu URL do VLC, tak se to bez problemu spusti.
Jeste tedy budu hledat, jak to z automatizovat, aby na to Firefox reagoval.
Tak jsem to zatim vyresil nainstalovanim Extension do firefoxu "mediaplayerconnectivity"
Vypada to slibne, umozni vam to spustit video v cem chcete pred tim, nez se spusti na strance.
Vďaka, "mediaplayerconnectivity" je presne to čo tak dlho hľadám.
Tiskni
Sdílej: