Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.
V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.
Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
| Typ: | koupě |
| Cena: | ? |
| Autor: | poky74 | Vrchlabí |
| Kontakt: | poky74@seznam.cz |
| Vloženo: | 20.11.2008 17:25 |
| Přečteno: | 434× |
Tiskni
Sdílej:
No mám tu hromadu funkčních Realtek síťovek (klidně ti je pošlu všechny), ale jak to tak čtu tak spíše potřebuješ nějaký "starý" HW z kategorie TOP500.
Poštou :)
Bylo by to do vrchlabí (krkonoše)
clovece, ze jsi nenapsal pred mesicem. Na jedne nejmenovane fakulte UK vyhazovali asi dve dodavky plne starsich stroju. Mohl jsem ti neco z toho vzit. Jinak tim ti chci i poradit. Zkus se trebas i na vasi skole (podniku) poohlednout po vyrazovanych strojich. Jsou to casto i P4, kterym proste jen vyprsela podpora ze strany vyrobce a tak se vyradi, protoze na visty jsou pomale. Nebo proste napis do skol, podniku a jinych instituci. Trebas ti nekdo odpovi. Uvidis.
Dale by urcite pomohlo udelat nejakou stranku, aby lidi, co ti pripadne neco chteji poslat nebo dat, vedeli, ze to nejde nekomu, kdo to obratem proda na aukru nebo jinde.
Jeste me napadlo, jestli tam nekde v okoli nemate sberny dvur. V nekterych sbernych dvorech se dnes daji nalezt ucinene poklady prave diky vyse zminenym pripadum.
Mno, mě by velice zajímaly eventuální výsledky toho projektu... 
Ono 250 MB kódu vypadá drsně, ale zase styl jak s tím vystupuješ... Nechceš se s tím přihlásit na Akademii Věd? Dneska ti dá kdekdo grand na kdeco 