Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Xterm v KDE po stisknutí "diakritické klávesy" (zkoušel jsem písmeno ž a š) spadne: Aplikace Konsole (konsole) spadla a vyvolala signál 11 (SIGSEGV).
Hledal jsem řešení tady a pak pomocí http://jyxo.cz/. (Nevím, co bych měl zadat do googla.). Tady jsem našel jenom jednu zmínku, ale v ní řešení nebylo.
Jedná se o Slackware 9.1. Počeštil jsem ho podle zde uvedeného návodu na Slackware 8.1.
Budu rád za jakýkoli odkaz, za jakoukoli odpověď.
Nejdříve se pokusím najít, jestli už někdo chybu nehlásil přede mnou. Taky nevím, jestli jsem já sám neudělal nějakou hrubku. No, ještě se v tom pošťourám. (Tipuju, že jsem udělal nějakou botu asi já.)
A naposled (když všechno ostatní selže) bugreport. Ještě jsem to nikdy nedělal.
Přiznám se, že nevím, co je backtrace. Jediné, co můžu říct, že "to" je k dispozici v druhé záložce chybového okna.(Pro mě jsou to nesrozumitelné kliky háky.)
Pohraju si s tím a dám zprávu.
Moc děkuju.
A kde se dají přečíst informace o chybách ve Slacware Linuxu (plus jejich řešení, pokud existuje)? Abych příště nepokládal dotaz, který už je zodpovězen jinde.
pripada mit, ze:
skutecne reseni s netskapem spocivalo v nastaveni fontu prohlizece, pokud byly odpovidajici fonty ve font serveru. mozna by to bylo i to prave reseni pro tento pripad
Problém jsem vyřešil tak, že budu používat xterm. Musel jsem ale změnit font.
Diskuse na stejné téma už tu je (konečně jsem ji našel) pod titulkem Slackware 9.1 a locales.
Díky všem a přeju hezké Vánoce.
Tiskni
Sdílej: