Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
*** Prejit ke konkurenci. ***
Neni nic jineho, co by donutilo velkou spolecnost k podpore nejakeho standardu. Jen odliv zakazniku a pokles zisku. Jedine, co je zajima, jsou penize. Nedivme se proto, ze nas povazuji za nestandardni exoty, kteri zbytecne buzeruji. Jejich Internet banking je pekna otrava. Po zadani peti (!) kodu a cisel se clovek dostane ke strankam, ktere umozni provadeni pouze zakladnich operaci s uctem. Zadna podrobna historie, zadny komfort. Navic, CS NUTI lidi k pouzivani tohoto rozhrani, nebot chce setrit naklady na lidi u prepazek. Ale lidi jsou nenahraditelni. Nezajima je ten, ktery nadava na kvalitu sluzeb, ale pritom ma u nich ucet.
Zajímalo by mě, které banky v ČR fungují bezproblémově v Linuxu a v Mozille. Kromě Ebanky mám pocit, že by mohla fungovat Union banka, alespoň podle info z jejich webu.
A ted : kam chcete jit? Mel jsem ucet u eBanky i u Sporitelny a i pres nesrovnatelny rozdil v kvalite internet bankingu jsem si ten u Sporitelny nechal a ten u eBanky zrusil. Problem totiz v soucasnosti neni jen jestli a kde (v IE se 40bit, v IE se 128 bit, v NN, Mozille) funguje internet banking, ale taky za kolik a jak je dana instituce pro mne jako klienta duveryhodna. No a po poslednich akcich eBanky (od zacatku dubna) je pro mne z techto dvou instituci duveryhodnejsi Sporitelna. Nejsem zadnej jejich fanousek, ale zatim to tak vypada, ze je to nejmensi zlo, pokud jsou pro vas dulezite i naklady na vedeni uctu, ne jen to, v jakem prohlizeci se da spustit internet banking. BTW, muze to byt jen docasne reseni, ale co zkusit kombinaci WinE a IE, kdyz windows nemate a nechcete a jim to jinak nez s IE nejde?
Sqely napad, az na to, ze to nefunguje. IE samostatne ve WinE nebezi - diky sve "provazanosti" s windows, takze jedine spustit plny start Windows a to znamena si je stejne koupit, takze opet nanic, ale reseni by to jiste bylo.
Skoda.
Peter
Motto:"A pak se mi lidi divi, proc nemam rad Mikrosoft"
Muzes mi poradit jak k temto softwarum prijdu? A jak je nainstaluju do sveho linuxu?
Nechci si "spinit/zabordelovavat" svuj pocitac ani za penize ani nelegalne zadnym M$ shitem....
Takze je nejake reseni?
(Jelikoz zde jeste nemam ucet, a nevim jestli budu schopen precist si zde odpoved, muzes mi ji poslat na dmladek@netbenas.com)
Takze si myslim, ze o legalnosti jeho pouzivani bez legalne koupenych windoze to asi nebude uplne ruzove.
Opacil jsem mu, ze mi bude na nic, kdyz mi nebude fungovat Internet Banking. Souhlasil a doporucil mi, abych zaslat podrobnejsi specifikaci platformy na adresu online24@csas.cz
Tak uvidime, co mi odpovi - budu informovat ;)
David Škola
skoladavid@volny.cz
Predpokladam, ze problem je ve vazbe na IP adresu, ktera je v jejich aplikacnim protokolu aplikace pro IB, ale kdybych se mylil a "nejak" jsem to rozchodil, byl bych (a nasi uzivatele take) rad.
BTW: Ucet u CS nemam, takze to nemohu vyzkouset (a to jejich "demo" funguje -- dela to jen po regulernim prihlaseni). A proxy je SQUID a FW je CheckPoint FW-1.
Diky za pripadne odpovedi...
Jinak jsem napsal na klientske centrum CS a vyjadreni je takove, ze na podzim bude nova MULTIPLATFORMNI verze IB. Takze uvidime
Jarda
Nicméně RB údajně chystá koncem letošního roku uvést do provozu aplikaci pro Linux :))
Jakmile se dozvím víc, okamžitě dám vědět.
Jaroslav Černý
Tiskni
Sdílej: