abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.4. 15:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (19%)
    Celkem 556 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem

    6.4.2004 09:50 JUR
    SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    Přečteno: 442×
    Ahoj, vlastnim telefon SE T68i, rozchodil jsem synchronizaci s Evolution pres Bluetooth a tedka bych jeste potreboval (abych to mel stejne jako drive ve widlich) pres bluetooth ovladat mys v Xkach.

    kvuli prezentacim

    nasel jsem tento projekt: http://www.iptel-now.de/HOWTO/BT_REMOTE/bt_remote.html

    ale nevim si s nim rady jak funguje >> a co mam delat >> navic je to pro jadro 2.4.x a ja mam 2.6.4 a pouzivam Gentoo

    nevite prosim nekdo, co s tim?

    diky moc

    Odpovědi

    CIJOML avatar 6.4.2004 10:04 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    si to napis. Je to naprosta trivka pres sockety v C odhadem max 500 radku
    6.4.2004 10:23 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    No diky za napad, ale to vazne nezvladnu... :-D
    6.4.2004 10:06 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    No to vypada velmi zajimave, ale ta dokumentace... :-( Podle data na strance je ten projekt mrtvy, navic jak jsem koukal na ty zdrojaky, tak je to stejne jenom pro T68. Chtelo by to neco, co obecne pracuje s BT, aby to nebylo vazano jenom na jeden telefon. Nevi nekdo o necem takovem? ;-)
    6.4.2004 10:24 JUR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    no napsal bych si to, kdybych umel alespon trochu v C.

    >> myslite, ze by to neslo s moji T68i?

    -- to mne strasne mrzi, ze to nejde -- casto sem to ve widlich pouzival :-(((

    a jak by to vubec melo fungovat? - jak to dokaze vytvorit v telefonu novou polozku menu s ovladacima funkcema? >> to by pak slo treba i vytvorit telefoni seznam? ze by se mi v dosahu bluetooth vytvorila polozka menu s input polem a ja bych napsal napr. jmeno, ono by se preneslo do compu, porovnalo s databazi a objevilo by se mi cislo? - jak ten program dokaze ovladat mys?
    6.4.2004 10:50 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    Poslyste, ja jsem programator na baterky, jsem rad, kdyz vyplodim nejaky shell skript, na tohle se me opravdu neptejte. :-D

    V telefonu to urcite nic nevytvari, to by vyzadovalo bud nejakou Java aplikaci, nebo zasah do firmwaru. Tohle je proste nizkourovnovy ovladac, ktery, jak jsem to pochopil, prevadi modemove prikazy na stisknuti tlacitek mysi. Jak funguje ten joystick nevim, treba to prozkouma nekdo kvalifikovanejsi nez takovy lamer-programator, jako jsem ja. ;-)

    6.4.2004 10:52 JUR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    aha, tak jak sem se dival do tech zdrojaku ...... zatim jsem si uvedomil, ze to funguje asi nasledovne:(kdyztak mne opravte please)

    - pripoji se to k modemu (v mem pripade by to bylo /dev/rfcomm0) odesle nastaveni, jak prenosova rychlost, atd a pak to odesle AT prikaz s polozkama menu, kdyz zjisti, ze byla nejaka vybrana, tak odesle napr. zase podpolozky,atd. Takze vse komunikuje pomoci AT. To by mi bylo jasne, ale jak to pak ovlada mys? to zase odesle do PC AT prikaz s nejakou udalosti (ze byl posunut joystick napr. do leva?) .... jak pak reknu ovladaci mysi Xek, ze ji ma posunout taky do leva dokud nebude zmenen AT prikaz na uvolneni joysticku.

    Myslim, ze kdyz to budu jeste chvili zkoumat, tak bych to mohl dat dohromady. Ono na tom Cecku nic moc neni , jak tak koukam. Jen to nasledne ovladani mysi -- tomu vubec nerozumim.

    mohl byste mi nekdo prosim poradit?

    diky

    JUR
    6.4.2004 14:00 JUR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    me jen stacilo rict, jak udelat, aby kdyz se z mobilu prenese udalost napr 1,0 -- coz znaci stisk klavesy 1 ... tak aby se emuloval stisk napr. enteru na klavesnici >> ja totiz potrebuju ovladat hlavne tu prezentaci.

    dikas
    6.4.2004 16:44 Vaclav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    Pokud dobre vim, exituje pro SE telefony bluetooth auticko na ovladani z klavesnice telefonu. Zkuste se na to podivat jak je to resene s menu v telefonu, mozna by vam to mohlo pomoct...
    6.4.2004 18:14 JUR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    ja vim, jak to funguje a jake AT prikazy poslat, aby se to menu v telefonu objevilo, akorat nevim, jak udelat, aby kdyz se mi vrati nejaky retezec znaku jako odezva po stisku klavesy na mobilu, tak aby se mi posunul v OpenOffice slide do predu.....to je vse

    takze v nejaky promeny event budu mit napr. EVENT="1" -- to bude znacit, ze se stiskla klavesa 1 na mobilu >> dotud do umim, ale nevim jak sledovat porad dokola stisk nejake klavesy a pokud bude stistena, tak aby to posunulo slide, nebo vratilo | nevim jak se da ovladat OpenOffice Impress -- externima prikazama >> nebo jak naemulovat stisk enteru v Xkach a v tej samej session, kde jsou otevreny OO

    JUR
    CIJOML avatar 6.4.2004 22:22 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    V poslednich jadrech linuxu existuje modul uinput. Pres ten udelate presne to, co chcete - budete ovladat mys, klavesnici :) Kouknete na to :)
    7.4.2004 13:24 JUR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    a nemohl bys mi prosim poradit trosku vic, kde to presne najdu ... mam jadro 2.6.4

    a cecko sem videl poprve vcera otevrenim techto zdrojaku.

    v jadre mam modul evdev ... je na neco? me staci jen, aby to nasimulovalo stisk klavesy mysi a aby to bezelo porad dokola

    diky moc
    CIJOML avatar 7.4.2004 14:37 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    evdev potrebujes taky, ale hlavne ten uinput. Zapnes ho v preferencich jadra :) jak se s tim pracuje viz treba CVS projektu BlueZ/utils2/bthid
    7.4.2004 18:57 JUR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SE T68i - bluetooth ovladani mysi joystickem
    a neslo by nejak pouzit bthid -- mysto bluetooth klavesnice mit bluetooth foun?

    a nebo jsem jeste nasel kousek tohoto kodu:

    ale moc netusim jako ho predelat
    #include fcntl .h
    #include linux/input.h
    #include linux/uinput.h
    
    int
    main()
    {
     int i,fd;
     struct uinput_user_dev device;
     struct input_event event;
     fd=open("/dev/uinput",O_WRONLY);
     strcpy(device.name,"test mouse");
     device.idbus=BUS_RS232;
     device.idvendor=42;
     device.idproduct=42;
     device.idversion=42;
     device.absmin[ABS_X]=0;
     device.absmax[ABS_X]=255;
     device.absfuzz[ABS_X]=0;
     device.absflat[ABS_X]=0;
     ioctl(fd,UI_SET_EVBIT,EV_REL);
     for(i=REL_X;i je mensi REL_MAX;i++)
       ioctl(fd,UI_SET_RELBIT,i);
     write(fd,&device,sizeof(struct uinput_user_dev));
     ioctl(fd,UI_DEV_CREATE);
     getchar();
     event.type=EV_REL;
     event.code=REL_X;
     event.value=100;
     write(fd,&event,sizeof(struct input_event));
     close(fd);
    }
    
    
    koukam "spis se jen domnivam" ze se proste otevre nejake spojeni s /dev/uinput a do toho uinputu se pak zapisuji nejake veci, ktere by mely ovladat to zarizeni. Ale ten uinput pak udela? ten zahybe napr. s USB mysi, kterou mam pripojenou, nebo musim do Xek pridat nejakou dalsi mys?

    takze jestli si to myslim spravne by ten program mohl zjednodusene vypadat nasledovne kdyz prijde z mobilu kod napr. E_YES, tak zapis do /dev/uinput treba posun mys o 5 bodu do leva

    ale nikde sem nenasel ja ovladat ten uinput, jak rict, aby se stiskla napr. klavesa mysi|na co je EV_REL a co dat za device.idbus

    stahnul jsem si z CVS bthid a v adresari utils2 je pouze adr. hid a nikde zadna dokumentace.

    promin, ze te takhle porad otravuju, ale rad bych to , i pres moji neznalost Cecka, doresil >> aby mohl za 3 tydny na obhajobe moji maturitni prace pouzivat jako dalkove ovladani prezentace mobil --- a hned po maturite se vrhnu na Cecko -- a nebo ji neudelam a vrhnu se z vokna :-)) ale v nejhorsim zari to taky jisti :-)))

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.