Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
jadrem, pak rootdisk 1, 2 a pak nejak network disk. Ale za nic nerucim.
Ja bych to zkusil asi takhle: nejakym partedem zmensit oddil redhatu a na volnem mistu vytvorit oddil pro slacka. Potom primo na tom redhatu pres FTP stahnout balicky ktery budes potrebovat, rucne je rozbalit do noveho oddilu. Nakonfigurovat to muzes bud rucne, nebo se muzes mrknout dovnitr konfiguracnich skriptu nebo je i spustit kdyz si je patricne poupravis. Ale rucni konfigurace u slacku neni nic slozityho. Cilem je mit na /dev/hda2 rozbalenej kompletni system, jakobys ho prekopiroval z jinyho disku (to ostatne muzes taky). Potom uz jenom zavest bootloader tak aby to bootovalo z hda2, to snad neni problem. Vyuzij k tomu asi ten redhati. Nezapomen na spravnou defaultni volbu. Pak uz jen znovu zapsat LILO s konfigurakama co mas na hda2, smazat hda1, udelat na tom swap a bud hda3 nebo muzes roztahnout hda2 se slackem jestli to jde. No na bezicim systemu asi ne. Ted se nabizi otazka jestli to pujde s tim redhatem. Pokud ne a neni tam druhej disk tak aleluja...
Mozna nejjednodussi bude rict nekomu tam na miste at tam strci nejaky CD a spusti SSH. Pak mas odpojenej hda a muzes instalovat stylem gentoo, nebo tak jak jsme prave napsal.
Zdenek
Tiskni
Sdílej: