Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 43. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách Fedora Magazinu: Fedora Workstation, Fedora KDE Plasma Desktop, Fedora Silverblue a Fedora Atomic Desktops.
Elon Musk oznámil (𝕏) spuštění internetové encyklopedie Grokipedia (Wikipedia). Zatím ve verzi 0.1. Verze 1.0 prý bude 10x lepší, ale i ve verzi 0.1 je podle Elona Muska již lepší než Wikipedia.
font3d.cpp:32:29: FTGLPolygonFont.h: není souborem ani adresáøem
font3d.cpp:33:29: FTGLOutlineFont.h: není souborem ani adresáøem
font3d.cpp:34:20: FTFont.h: není souborem ani adresáøem
font3d.cpp:38: error: parse error before `{' token
font3d.cpp: In function `void render(const char*)':
font3d.cpp:43: error: `FTFont' undeclared (first use this function)
font3d.cpp:43: error: (Each undeclared identifier is reported only once for
each function it appears in.)
font3d.cpp:43: error: parse error before `::' token
font3d.cpp: At global scope:
font3d.cpp:106: error: syntax error before `*' token
font3d.cpp: In constructor `font::font(int, float, unsigned char*, unsigned
int)':
font3d.cpp:59: error: `fonts' undeclared (first use this function)
font3d.cpp:59: error: parse error before `;' token
font3d.cpp:62: error: invalid use of undefined type `class MyOutlineFont'
font3d.cpp:37: error: forward declaration of `class MyOutlineFont'
make[2]: *** [font3d.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/goff/::src/Games/gnubg-0.14.3/board3d'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/goff/::src/Games/gnubg-0.14.3'
make: *** [all] Error 2
Už si s tím hraju celej den a pořád nevím jak na to :-/. Pokud by byl někdo ochotný to zkusit, tak budu rád. Jinak povedlo se mi to tak nějak rozjet z RPM balíčku, ale tam mi zase nefunguje 3D zobrazení a vůbec to hází pár chyb.
Předem díky Pavel.
font3d.cpp:32:29: FTGLPolygonFont.h: není souborem ani adresáøem font3d.cpp:33:29: FTGLOutlineFont.h: není souborem ani adresáøem font3d.cpp:34:20: FTFont.h: není souborem ani adresáøemTy chybějící hlavičkové soubory jsou z GLTT; jak se jmenuje a zda existuje balíček GLTT pro Slacka, to se mě ale neptej.
checking for FreeType... configure: error: FreeType (libraries) not found. Please check your installation!Ale Freetype mám naistalovaný jak 1.3.1 (což chce ten GLTT) taky i nějaký 2.xxx Tyhle chyby už mě vážně deptaji, jelokož nevím jak je řešit i když prohledám snad celej inet... Ale díky.
configure:7112: checking for FreeType
configure:7206: g++ -o conftest -g -O2 -I/usr/include/freetype2 -L/usr/local/lib conftest.cc -lttf >&5
conftest.cc: In function `int main()':
conftest.cc:4: error: `TT_Engine' undeclared (first use this function)
conftest.cc:4: error: (Each undeclared identifier is reported only once for
each function it appears in.)
conftest.cc:4: error: parse error before `;' token
conftest.cc:5: error: `engine' undeclared (first use this function)
conftest.cc:5: error: `TT_Init_FreeType' undeclared (first use this function)
configure:7209: $? = 1
configure: failed program was:
#include "confdefs.h"
#include "freetype/freetype.h"
int main() {
TT_Engine engine;
TT_Init_FreeType(&engine);
return 0;
}
configure:7245: g++ -o conftest -g -O2 -I/usr/include/freetype2 conftest.cc -lfreetype -lz >&5
conftest.cc: In function `int main()':
conftest.cc:4: error: `TT_Engine' undeclared (first use this function)
conftest.cc:4: error: (Each undeclared identifier is reported only once for
each function it appears in.)
conftest.cc:4: error: parse error before `;' token
conftest.cc:5: error: `engine' undeclared (first use this function)
conftest.cc:5: error: `TT_Init_FreeType' undeclared (first use this function)
configure:7248: $? = 1
configure: failed program was:
#include "confdefs.h"
#include "freetype/freetype.h"
int main() {
TT_Engine engine;
TT_Init_FreeType(&engine);
return 0;
}
configure:7275: error: FreeType (libraries) not found. Please check your installation!
Normalne mam cestu /usr/include/freetype2 a v tom je slozka freetype a v ni jsou ty hlavickove soubory...
Tiskni
Sdílej: