abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.5. 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 549 hlasů
     Komentářů: 25, poslední včera 20:12
    Rozcestník

    Dotaz: Courier relaying

    24.10.2004 10:08 lzdych
    Courier relaying
    Přečteno: 171×
    Zdravim,

    neporadil by nekdo jak vyresit nasledujici problem?

    Na Debian/Sarge jsem potreboval mailserver pro par virtualnich domen. Po bezvyslednem laborovani s Eximem a Postfixem jsem zvolil Courier-MTA, ktery se mi podarilo bez problemu nainstalovat ze std package a vse fungovalo skvele.

    Virtualni domeny jsem zprovoznil podle skveleho navodu, ktery jsem nasel na: http://da.andaka.org/Doku/courier-vmaildir.html

    Na tento navod navazuje i navod jak zprovoznit Courier-MTA s virtualnimi domenamy a SpamAssassin pres maildrop: http://da.andaka.org/Doku/imapspamfilter.html

    Tam jsem se zasekl na tom, ze je nutne udelat patch courier-imapd. Autor sice priklada i patchnute deb soubory, ale ty jsou starsi verze nez aktualne v Sarge, takze pri updatu package bych to rozbil. No ale vypada to, ze mi nic jineho nezbyde protoze v dokumentaci k SpamAssassinu odkazujou prave na tenhle navod.. http://wiki.apache.org/spamassassin/IntegratedInCourierUsingMaildrop :o/ - zajimalo by me zda tohle uz nejak nekdo resil

    Druhy a hlavni problem se objevil driv nez jsem stihl nainstalovat SpamAssasina. Courier mi neprijima e-maily z venku a nektere se proste ztrati, tak ze odesilatel nedostane ani zadnou mail-deliviery error zpravu.

    Standard ESMTP mi bezi na portu 25 a odesilani zprav je reseno pres port 587 kde je vyzadovana autorizace. Odesilani zprav pres port 25 jsem povolil jen z localhostu, ostatni pres autorizaci na 587 a relaying od vsade, ale tak jsem zase neco jako open-relay...

    Poradi nekdo jak spravne nastavit pravidla pro Relaying??? Stravil jsem tim uz more casu, takze kdyby se nasel nejaky ochota, tak bych byl moc vdecny.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.