Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
A proč se uchylovat k nějakému naprosto šílenému, nestandardnímu hacku?
Je smutné, že tolik lidí stále používá AVI, když je tu Matrjoška.
A na muxování je tu mkvtoolnix. V Gentoo postačí tYpicky emerge mkvtoolnix
Jako nic ve zlém, ale srovnávat deriváty MPEG-4 kodeku (XviD, DivX) s obálkou (Matrojškou) je trochu mimo. Správné by bylo srovnání AVI/MKV/OGM/MP4. (A opravdu, pokud vím, MKV podporu v žádném HW přehravači nemá, ale o tom nebyl ten původní dotaz, ne?)
A může mi někdo uvést, které SW přehravače mají s MKV problémy? Mplayer pod Linuxem žádné, které by nevycházely z jeho designu, pro M$ Windows je tu buď Media Player Classic s vestavěným splitterem, nebo samostatný splitter pro DirectShow -> tudíž MKV přehraje i pitomý Windows Media Player 6.4/7/8/9/10, bsplayer, ZoomPlayer ajánevímcoještě.
Jedna nesmyslna terminologicka flamewar na tema MPEG4 vs. cokoliv uz tady byla, nehodlam v tom pokracovat. Puvodni dotaz o tom opravdu nebyl, tudiz nechapu, proc nekdo tazateli vnucuje jakousi Matrjosku. Tim koncim. Neni nad to si zbytecne komplikovat zivot experimentovanim. :-Pale srovnávat deriváty MPEG-4 kodeku (XviD, DivX) s obálkou (Matrojškou) je trochu mimo. Správné by bylo srovnání AVI/MKV/OGM/MP4. (A opravdu, pokud vím, MKV podporu v žádném HW přehravači nemá, ale o tom nebyl ten původní dotaz, ne?)
Nesmyslná, hm. Je přece nesmysl porovnávat nesrovnatelné ^_~. Ale souhlasím, že je zbytečné komplikovat si život experimentováním. (Třeba pokoušet se nacpat do AVI VBR audio (první hack), a to ještě dvakrát (druhý hack).)
Já mu ji samozřejmě nevnucoval, jenom myslím, že MP4/MKV/OGM obálky tomuto účelu slouží PODSTATNĚ lépe, protože už od začátku byly navržené s ohledem např. na několik audio stop. A Matrjoška je můj jasný favorit. Nemluvě o tom, že když se tazateli nelíbil avidemux, mohl se mu líbit mkvtoolnix.
Kdyby rovnou uvedl, že chce, aby to bylo přehratelné v HW přehravači, tak mu hned poradím, ať zkusí zjistit, zda ten jeho přehravač podporuje MP4...
Jestli jsem se docetl spravne tak druhy stream muze byt jen cbr a ja bych rad vbr a 5.1 zvuk.
Kdyz mam DVD, kde jsou 2 stopy tak bych rad aby z toho byl kvalitni zvuk s 5.1 v obou verzich jak v anglictine tak v cestine. Rozhodl jsem se delat to cele do 2 GB souboru, takze se mi ve vysledku vejdou takove filmy 2 na jedno DVD.
Tiskni
Sdílej: