abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 11:55 | IT novinky

    Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:33 | Bezpečnostní upozornění

    Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.8. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.8. 13:00 | IT novinky

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.8. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.8. 12:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    11.8. 04:55 | Nová verze

    Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    11.8. 02:44 | Komunita

    V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.

    lkocman | Komentářů: 6
    9.8. 21:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (52%)
     (19%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (16%)
    Celkem 389 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: MDK 10.1 a flashdisk

    31.1.2005 22:49 Milan Uhrák | skóre: 31 | blog: milan_at_ABC
    MDK 10.1 a flashdisk
    Přečteno: 152×
    Tak jsem zase ve srabu ... donedávna jsem používal MDK9.2, pak mdk 10.0 a co se týče flashdisků, tak jediný problém byl v tom, že i při používání stejného USB flashdisku se mi postupně vytvářely adresáře /mnt/removable1, 2, 3, atd. Nedávno jsem přešel na MDK 10.1, a musím říct, zase to byl krok vpřed. zmíněný problém naprosto vymizel, dokonce se mi stávalo, že již jednou mountnuty disk jsem musel mountovat po delší době nečinnosti znova ... no, prostě jsem jej vytáhl a nasadil zpět. asi před dvěma dny se mi ale stalo, že po zasunutí flashe do otvoru se na něm rozsvítila LEDka, už nezhasla, a samozřejmě, žáden removable se nezjevil. navíc má tento stav několik vedlejších efektů :
    - zakousnou se všechny příkazy pracující s hardwarem, konkrétně lsusb, drakconf, harddrake, cat /proc/bus/usb/devices i .../usb/003/001, také /etc..../hotplug restart
    pokusil jsem se tedy přeinstalovat MDK z DVD (to je zkratek :) ), stav se nezměnil. Přeinstalovával jsem se zasunutým flashdiskem, instalace se zakousla. rozhodl jsem se vrátit k mdk10.0, a instaloval se zasunutým flashem, instalace se zakousla. vyzkoušeno na 2ks různých flashdisků, oba na stejném počítači ve stajných zdířkách pod WMe pracují. Zatím mám tedy stále MDK 10.1, ale vůbec nevím, kde začít s opravou tohoto problému. Jo, a pokud zastrčením flashe systém "nakopnu", pak při init 6 i při běžném restartu vytuhne na ukončování alsa- pokaždé. jinak zvuk normálně funguje a alsu používám v KDE.
    Má někdo nápad nebo dotaz, abych upřesnil nějaký detail? Ale pokud možno lopaticky - nejsem žáden guru, spíše lama 2 stupně :).
    Děkuji za nápady a rady

    Odpovědi

    1.2.2005 06:53 Milan Uhrák | skóre: 31 | blog: milan_at_ABC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MDK 10.1 a flashdisk
    no, a ještě maličkost ... V /var/log/kernel/warnings se objeví 1 rádek:
    Feb  1 06:46:52 supik kernel: usb 3-6: control timeout on ep0out. 
    

    Milan
    1.2.2005 16:46 JardaK | skóre: 12 | blog: Linuxovy_obcasnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MDK 10.1 a flashdisk
    Tento problém se objevuje zřejmě jen u některých čipových sad. Např. na mé nforce se to chovalo stejně jako u vás, na jiných pc s MDK10.1 bez problémů.

    Teď k řešení, které u mě zabralo:

    1. zkontrolujte si, zda vám neběží hotplug, zastavte jeho spouštění při startu

    2. nainstalujte si nejnovější rpm s udev

    3. zastavte službu harddrake a zakažte její spouštění při startu
    1.2.2005 21:07 Milan Uhrák | skóre: 31 | blog: milan_at_ABC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MDK 10.1 a flashdisk
    Děkuji za radu, to udev jsem stáhl, ale nepomohlo. Nicméně, mezitím jsem koukal i jinde, a představte si, co mě napadlo ...
    rmmod ehci-hcd

    Co myslíte ? Chodí to. Disk se mountne, síce trošku neochotně, ale mountne se. Jenže předtím jsem přenášel na flashku 7MB/s, nyní jen 600kB/s. Ale i tak je to pokrok. A kudzu ani hotplug jsem nemusel vypínat.
    Podle všeho tedy bude ze sabotáže obžalován výšezmíněný modul. Ale co teď, pánové GURUové. (hm, těch 7MB je 7MB, že).
    A koneckonců ... ono to FUNGOVALO. Opět předem děkuji za JAKÝKOLI ROZUMNÝ duševní "kopanec", a vám pane Krejčí za snahu a vlastně taky "nakopnutí".

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.