abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: TV2000 XP + barva

    8.3.2005 20:52 Michal Mackanic
    TV2000 XP + barva
    Přečteno: 331×
    Dobry den,

    Mam tv tuner "TV2000 XP" od Leadtek s cipem cx88xx. Presne podle navodu uverejnejnych v predchazejicich diskusich jsem v Tvtime ji zprovoznil - bohuzel pouze cernobile. V diskuzi se pise, ze se toto da vyresit pomoci vhodneho nastaveni kontrastu a saturace - to ale v mem pripade nepomohlo. Chtel bych tedy timto poprosit o pomoc. Mam Aurox 10.1, jadro 2.6.10, tvtime je verze 0.9.15.

    Predem dekuji,

    Michal Mackanic

    Odpovědi

    17.3.2005 09:08 mouses
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    Resil sem tedko ten samej problem.. V konfiguraku tvtime je polozka hue(sytost barev?), myslim, ze je normalne nastavena na 50, tak sem ji dal blizko k 0 a pak uz jen stacilo snizit kontrast a zvysit jas. Ovladani hue z menu tvtime sem totiz nenasel... ps mam taky aurox 10.1 jadro 2.6.11-cko1 a kartu DV2000..ale lspci mi ji hlasi jako TV2000 XP
    17.3.2005 10:00 Michal Mackanic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    Konfiguracnim souborem jsi mel na mysli /home/user/.tvtime/tvtime.xml? Polozku hue jsem nastavil na nulu "option name="DefaultHue" value="0"/". Pak jsem honil jas a saturaci tam a zpatky a nic... Cely muj konfiguracni soubor je


    ?xml version="1.0"?
    !DOCTYPE tvtime PUBLIC "-//tvtime//DTD tvtime 1.0//EN"
    "http://tvtime.sourceforge.net/DTD/tvtime1.dtd"
    tvtime xmlns="http://tvtime.sourceforge.net/DTD/"
    option name="DefaultBrightness" value="50"/
    option name="DefaultContrast" value="31"/
    option name="DefaultSaturation" value="50"/
    option name="DefaultHue" value="0"/
    option name="Norm" value="PAL"/
    option name="PrevChannel" value="60"/
    option name="Channel" value="1"/
    option name="FramerateMode" value="0"/
    option name="OverScan" value="2.0"/
    option name="CheckForSignal" value="1"/
    option name="AudioBoost" value="100"/
    option name="AlwaysOnTop" value="0"/
    option name="QuietScreenshots" value="0"/
    option name="UnmuteVolume" value="0"/
    option name="Muted" value="0"/
    option name="V4LInput" value="0"/
    option name="AudioMode" value="stereo"/
    option name="PalDKMode" value="1"/
    option name="Frequencies" value="europe"/
    option name="InputWidth" value="768"/
    option name="WideScreen" value="0"/
    option name="FullScreen" value="0"/
    /tvtime

    (Musel jsem vynechat "<" a ">" aby to "neprotestovalo"). Mohl bych Te poprosit o tvuj? Jinak ja mam kartu "TV2000 XP" - takze doufam, ze to neni tim :). Diky, Macky
    18.3.2005 21:34 mouses
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    ?xml version="1.0"?>
    !DOCTYPE tvtime PUBLIC "-//tvtime//DTD tvtime 1.0//EN" "http://tvtime.sourceforge.net/DTD/tvtime1.dtd">
    tvtime xmlns="http://tvtime.sourceforge.net/DTD/">
    option name="DefaultBrightness" value="61"/>
    option name="DefaultContrast" value="10"/>
    option name="DefaultSaturation" value="70"/>
    option name="DefaultHue" value="1"/>
    option name="PrevChannel" value="109"/>
    option name="Channel" value="111"/>
    option name="FramerateMode" value="0"/>
    option name="OverScan" value="3.5"/>
    option name="CheckForSignal" value="1"/>
    option name="AudioBoost" value="-1"/>
    option name="AlwaysOnTop" value="0"/>
    option name="QuietScreenshots" value="0"/>
    option name="UnmuteVolume" value="20560"/>
    option name="Muted" value="0"/>
    option name="V4LInput" value="0"/>
    option name="AudioMode" value="lang1"/>
    option name="PalDKMode" value="1"/>
    option name="NTSCCableMode" value="IRC"/>
    option name="Norm" value="PAL"/>
    option name="Frequencies" value="europe"/>
    option name="DeinterlaceMethod" value="TelevisionFull"/>
    option name="ColourInvert" value="0"/>
    option name="MirrorInput" value="0"/>
    option name="WideScreen" value="0"/>
    option name="InputWidth" value="768"/>
    option name="FullScreen" value="0"/ /tvtime> jinak se to hlasi takhle 02:0c.0 Multimedia video controller: Conexant Winfast TV2000 XP (rev 05) Mozna to bude tim jadrem..ze by novejsi verze modulu cx88xx? nekdy driv sem cet, ze nekomu to behalo taky jen cernobile.
    19.3.2005 12:15 Michal Mackanic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    Hardware mame pravdepodobne stejny - moje karta se hlasi jako

    00:0b.0 Multimedia video controller: Conexant Winfast TV2000 XP (rev 05),

    takze se zda, ze mam kartu akorat v jinem PCI slotu. Zkusil jsem zmenit modul z cx8800 na cx88xx a pak se to chytlo - jinymi slovy, mam barvu :).

    Diky moc,

    Macky
    Shteffi avatar 10.4.2005 17:04 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    Cau Prosimtě. mam stejnej problém s barvou... mohl bys mi podrobněji popsat co je třeba udělat s ti modulem? d9k.. budu ti zauzlovanej....
    10.4.2005 20:59 Michal Mackanic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    Pro nahrani modulu se pouzivaji prikazy insmod a modprobe. V mem pripade staci napsat na prikazovy radek /sbin/modprobe cx8800 resp /sbin/modprobe cx88xx. Ale jak jsem zjistil, modul na barvu nakonec vliv nemel. Doted tedy nevim, co to zapricinilo... Zkus si pohrat s Hue v konfiguracnim souboru. Me osobne jde barva u Primy a CT2 - CT1 a Nova jsou docela problem. Michal
    Shteffi avatar 11.4.2005 07:43 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    Tak sem si s tim pohrál a nakonec to opravdu pomohlo.. saturaci sem musel dát na plno.. Hue v konfiguráku na -1 a stáhnout kontrast a bylo to...

    Nevíte náhodou jak mam nastavit aby mi fungovalo ovládání hlasitosti šipkama doleva doprava? abych ztlumil televizi tak musim do ovládání hlasitosti v systému použít CD out. Ovládání v TVTIME nereaguje... díky..
    29.4.2005 03:27 skreek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    No ja jsem ten konfig upravil takhle a saturaci tytahnul na max a individualne jeste pro kazdy kanal doladil a jede to v pohode. Jo a samozrejme jeste pred kazdym tagem je <

    ?xml version="1.0"?> "http://tvtime.sourceforge.net/DTD/tvtime1.dtd"> tvtime xmlns="http://tvtime.sourceforge.net/DTD/"> option name="DefaultBrightness" value="38"/> option name="DefaultContrast" value="40"/> option name="DefaultColour" value="1"/> option name="DefaultHue" value="1"/> option name="Norm" value="PAL"/> option name="PrevChannel" value="95"/> option name="Channel" value="102"/> option name="FramerateMode" value="0"/> option name="OverScan" value="3.0"/> option name="CheckForSignal" value="1"/> option name="V4LInput" value="0"/> option name="AudioMode" value="stereo"/> option name="Frequencies" value="europe"/> option name="DeinterlaceMethod" value="AdaptiveAdvanced"/> option name="ColourInvert" value="0"/> option name="WideScreen" value="0"/> option name="FullScreen" value="0"/> option name="MirrorInput" value="0"/>option name="DefaultSaturation" value="100"/>option name="AudioBoost" value="-1"/>option name="AlwaysOnTop" value="0"/>option name="QuietScreenshots" value="0"/>option name="UnmuteVolume" value="15934"/>option name="Muted" value="0"/>option name="PalDKMode" value="1"/>/tvtime>
    11.4.2005 11:51 Bubak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TV2000 XP + barva
    Ja mam sice jinou kartu s timhle cipem, ale stejnej problem:-) V xawtv vsechno funguje dobre, ale jak spustim TvTime, tak mi prestavi hue na nejakou nesmyslnou hodnotu a jeho nastavenitkama to nemuzu zmenit:-) Snad ty rady tady zafungujou.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.