VST 3 je nově pod licencí MIT. S verzí 3.8.0 proběhlo přelicencování zdrojových kódů z licencí "Proprietary Steinberg VST3 License" a "General Public License (GPL) Version 3". VST (Virtual Studio Technology, Wikipedie) je softwarové rozhraní pro komunikaci mezi hostitelským programem a zásuvnými moduly (pluginy), kde tyto moduly slouží ke generování a úpravě digitálního audio signálu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.10. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
V Londýně probíhá dvoudenní Ubuntu Summit 25.10. Na programu je řada zajímavých přednášek. Zhlédnout je lze také na YouTube (23. 10. a 24. 10.).
Gemini CLI umožňuje používání AI Gemini přímo v terminálu. Vydána byla verze 0.10.0.
Konference OpenAlt 2025 proběhne již příští víkend 1. a 2. listopadu v Brně. Nabídne přibližně 80 přednášek a workshopů rozdělených do 7 tematických tracků. Program se může ještě mírně měnit až do samotné konference, a to s ohledem na opožděné úpravy abstraktů i případné podzimní virózy. Díky partnerům je vstup na konferenci zdarma. Registrace není nutná. Vyplnění formuláře však pomůže s lepším plánováním dalších ročníků konference.
Samsung představil headset Galaxy XR se 4K Micro-OLED displeji, procesorem Snapdragon XR2+ Gen 2, 16 GB RAM, 256 GB úložištěm, operačním systémem Android XR a Gemini AI.
Před konferencí Next.js Conf 2025 bylo oznámeno vydání nové verze 16 open source frameworku Next.js (Wikipedie) pro psaní webových aplikací v Reactu. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sovereign Tech Fund oznámil finanční podporu následujících open source projektů: Scala, SDCC, Let's Encrypt, Servo, chatmail, Drupal, Fedify, openprinting, PHP, Apache Arrow, OpenSSL, R Project, Open Web Docs, conda, systemd a phpseclib.
Bylo vydáno OpenBSD 7.8. S předběžnou podporou Raspberry Pi 5. Opět bez písničky.
Valkey (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 9.0. Valkey je fork Redisu.
Stáhněte si: ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora/linux/core/3/i386/os/Fedora/RPMS/fedora-release-3-8.i386.rpm
Normálně nainstalujte man rpm no a potom normálně yum upgrade
Pokud by náhodou yum nechtěl načíst správnou verzi mrkněte zda máte pro yum správný konfigurák a zda je tam odkaz na správnou verzi zda tam nemáte natvrdo zadanou tu FC2.
[base] name=Fedora Core $releasever - $basearch - Base baseurl=ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora/linux/core/$releasever/$basearch/os/ #mirrorlist=http://fedora.redhat.com/download/mirrors/fedora-core-$releasever enabled=1 gpgcheck=1
PS. Proč by někdo instaloval FC2 když je už nějakou dobu FC3
PS2. Tak si musíte disketu udělat sám vím že to jde ovšem nikdy jsem to nepotřeboval - nemám ji kam strčit
Proč by někdo instaloval FC2 když je už nějakou dobu FC3Mno ja nevim, treba protoze
FEATURES="-selinux" ?
Smart Boot Manager umi bootovat z CD, i kdyz to BIOS nepodporuje. Takze bych to zkusil nainstalovat na disketu a jedem.
Tiskni
Sdílej: