abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    13.6. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 10:33 | Komunita

    Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice [It's FOSS News].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    13.6. 09:22 | Komunita

    V úterý Google vydal Android 16. Zdrojové kódy jsou k dispozici na AOSP (Android Open Source Project). Chybí (zatím?) ale zdrojové kódy specifické pro telefony Pixel od Googlu. Projekty jako CalyxOS a GrapheneOS řeší, jak tyto telefony nadále podporovat. Nejistá je podpora budoucích Pixelů. Souvisí to s hrozícím rozdělením Googlu (Google, Chrome, Android)?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.6. 20:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.101 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.101 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 10:00 | Komunita

    V Brně na FIT VUT probíhá třídenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2025. Vstup je zdarma, nutná je ale registrace. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 09:44 | IT novinky

    Vyloučení technologií, které by mohly představovat bezpečnostní riziko pro stát, má umožnit zákon o kybernetické bezpečnosti, který včera Senát schválil spolu s novelami navazujících právních předpisů. Norma, kterou nyní dostane k podpisu prezident, počítá rovněž s prověřováním dodavatelů technologií pro stát. Normy mají nabýt účinnosti od třetího měsíce po jejich vyhlášení ve Sbírce zákonů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    12.6. 01:11 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 00:55 | Nová verze

    Po Red Hat Enterprise Linuxu a AlmaLinuxu byl v nové stabilní verzi 10.0 vydán také Rocky Linux. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.6. 22:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-06 aneb Eclipse 4.36. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.6. 22:33 | IT novinky

    Americká filmová studia Walt Disney a Universal Pictures podala žalobu na provozovatele populárního generátoru obrázků pomocí umělé inteligence (AI) Midjourney. Zdůvodňují to údajným porušováním autorských práv. V žalobě podané u federálního soudu v Los Angeles označují firmu za „bezednou jámu plagiátorství“, neboť podle nich bez povolení bezostyšně kopíruje a šíří postavy z filmů jako Star Wars, Ledové království nebo Já, padouch, aniž by do nich investovala jediný cent.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (55%)
     (31%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 264 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Trvale schovaný levý sloupec. Lze?

    16.3.2005 06:57 Milhauz | skóre: 4
    Trvale schovaný levý sloupec. Lze?
    Přečteno: 162×
    Jde nějak nastavit aby levý sloupec byl trvale skryt? Nevím proč , ale pokud je vidět tak se mi třeba nenačte celá diskuze ,ale jenom část nebo taky vůbec nic. Třeba seznam Diskuzí mi zobrazuje toto:

    Diskusní fóra Diskusní fóra slouží jako místo, kde mohou nováčci i zkušení uživatelé Linuxu vzájemně komunikovat a pomáhat si. Pro každou oblast jsme vytvořili jedno fórum, abyste snáze nalezli hledané informace.

    Chcete-li se na něco zeptat, musíte si nejdříve zvolit diskusním fórum. Fóra jsou logicky členěny do několika sekcí, rozmyslete se, kam asi dotaz patří. Otevřete fórum, najdete v něm odkaz na položení dotazu. Nejdříve si ale fórum prohlédněte, zda už se někdo před vámi na totéž neptal. Prvním krokem položení dotazu je hledání v naší obrovské databázi.

    seznam živých diskusí news rozhraní k diskusnímu fóru zasílání příspěvků emailem si můžete zapnout ve svém profilu Hardware Sekce sdružující diskusní fóra týkající se instalace, nastavení a používání rozličného hardwaru pod Linuxem.

    A pak už nic.

    Odpovědi

    16.3.2005 08:52 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trvale schovaný levý sloupec. Lze?
    a) Trvalé vypnutí levého sloupce není možné. Je v něm totiž místo pro reklamu, kterou musíme - ať již se nám to líbí nebo ne - zobrazovat.

    b) K tomu, že se nezobrazuje část stránky, bych potřeboval bližší informace (verze browseru). Stává se to jen občas nebo to tak je pořád? Když levý sloupec skryješ, problém pomine (stránka se najednou zobrazí celá)? Velmi by pomohl screenshot (na kratky AT abclinuxu.cz).

    Díky.
    16.3.2005 11:05 Milhauz | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trvale schovaný levý sloupec. Lze?
    a) chápu b) poslán email
    16.3.2005 11:07 Milhauz | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trvale schovaný levý sloupec. Lze?
    b) nestává se to pořád spíš od určité délky příspěvků. Když levý panel schovám tak problém pomine

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.