Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Ahoj, mám problém se spouštěním Java appletů. Už mě to hodně štve a prosím vás o radu.
Při spouštění java_vm jsem dostával hlášku, že nemám nastavené proměnné JAVA_HOME a PLUGIN_HOME. Nastavil jsem je na adresáře, o kterých jsem si myslel, že by to mohly být. (/opt/java/jre/plugin apod.).
Ani potom to nefungovalo a objevilo se mi java_vm process: could not find Java VM symbols.
V Mozille se aplety z www spouštějí, ale polovina věcí v nich nefunguje, jako by neměly přístup k nějakým knihovnám. Zasekává se to a nestojí to za nic.
V Konqueroru tradičně nefunguje vůbec nic.
Aplikace javaws nefunguje. Tvrdí, že user cache je empty (no jasně, nic jsem tam taky nevložil) a že system cache is not set (a co já jako s tím?). Nelze tam spouštět ani přidávat aplikace, menu jsou potlačená.
Openoffice 2 se při jakémkoliv pousu o nastavené javy totálně zasekne a pomůže jen xkill.
Mám Arch Linux 0.7, nainstalované jre od Sunu i kaffe. Javaws mi kaffe ignoruje a ukazuje jen Sun/jre.
Za jakékoliv hinty předem děkuji.
Něco pravdy na tom bude, v tom j2re.sh se fakt PLUGIN_HOME nikde nevyskytuje. Nastavil jsem tedy všechno možné včetně LDPATH (u mě byla implicitně prázdná... (?)).
Jenže ono mě to popichuje houževnatě dál. Teď to říká:
java_vm process: Couldn't find class sun/plugin/navig/motif/Plugin Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: sun/plugin/navig/motif/Plugin
Žádný podobný adresář tam nikde nevidím. Kde by měl být? Spouštění aplikací v javaws stále nefunguje a aplety v Mozille se zasekávají.
Kaffe jsem odinstaloval, j2re přeinstaloval, ale problém trvá dál...
Najednou začala Java fungovat, a to po instalaci Firefoxe. Důvod je mi záhadou. Cache v aplikaci javaws však stále nefunguje.
Tiskni
Sdílej: