Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravim Vas. Mam na mailserveru nekolik virtualnih domen.Zakaznici pozaduji auto odpovidac. Zvolil jsem variantu podle postfix.org "VDA Autoresponders". Zasekl jsem se u /etc/postfix/transport. Nechci porad pouzivat
autoreplay.domena1.cz autoreplay: autoreplay.domena2.cz autoreplay: atd...vypisovat to pro kazdou domenu je nesmysl ale neprisel jsem na reseni typu:
autoreplay.* autoreplay:proste mi nefungujou...ani podobne kombinace Eventuelne pokud vas napada jine reseni nez "VDA Autoresponders" tak dejte vedet (o existenci GNARWLu a YAA vim ale nepodarilo se mi to roschodit + chci vytahovat odpovedi z LDAP database podle qmail schemata "mailReplyText" atd.) Nechapu proc neexistuje tato volba primo v reseni postfixu kdyz vyuziva qmail.schema. Vsem Diky za odpovedi :o)
(proste zapomente na autoreplay.domena1.cz autoreplay: autoreplay.domena2.cz autoreplay: atd...)a zadejte pouze jednu jedinou domenu na kterou se to ma "preposilat".O zbtek se postara >>>> jako perlovej autoreplay pouzijte autoreplay.pl z webminu ktery je vic nez dostacujici a hlavne nesnazte se psat vlastni vetsinou totiz nedosahne ani z pola kvality vyse zmineneho. Pokud jde o LDAP tak si trochu skriptik predelejte nebo napiste a ja vam ho obratem poslu...POZOR: pouzivam LDAP qmail.schema "mailReplyText" atd. zde je videt slabosti/sila LINUXu...wokynkare necht polituju protoze klikaci basta...nachylna na kdejakou pitvorinu by rozhodne nemohla obstat jako konkurence postfixu. pokud budu moci tak poradim beo@hacknet.cz
Vsem kteri touzi po autoodpovidaci doporucuju prvne mrknout sem http://unwin.org/postfix/vda-autoresponder.htmlNetouzim a na tyto otazky uz neodpovidam, protoze pri slove autoodpovidac apod. se mi otevira kudla v kapse... :/
Tiskni
Sdílej: