NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
pcm.dsnooper { type dsnoop ipc_key 2048 slave { pcm "hw:0,0" channels 2 period_size 1027 buffer_size 4096 rate 44100 periods 0 period_time 0 } bindings { 0 0 1 1 } } pcm.asymed { type asym playback.pcm "dmixer" capture.pcm "dsnooper" } ---------v alsa mixeru mám capture povolené na mic, +20db Mic mám taky. Co dál? díky Ondra
Capture musi byt na "Capture" a aj na "Mic" sucasne.To mám nastavené.
Skype pouziva OSS API iba, a OSS emulacia v alse nepouziva dmix a asymed, to znamena ze pokial pobezi skype nesmie bezat nic co by pouzivalo zvukovky. Sa mi tak javi, ze skype ma wrapper v ktorom bezi cez artsd potom plati ze artsd musi ist cez alsu a dmix.Zatím, protože mi nešel mikrofon u Skype se snažím alespoň zaznamenat mikrofon KRecem. To by mělo jít ne? Na to by pak ten dsnoop měl zabrat ne? Jinak tady je celý .asoundrc
pcm.dmixer {
type dmix
ipc_key 1024
slave {
pcm "hw:0,0"
period_time 0
period_size 1025
buffer_size 8192
rate 44100
}
bindings {
0 0
1 1
}
}
pcm.dsnooper {
type dsnoop
ipc_key 2048
slave {
pcm "hw:0,0"
channels 2
period_size 1027
buffer_size 4096
rate 44100
periods 0
period_time 0
}
bindings {
0 0
1 1
}
}
pcm.asymed {
type asym
playback.pcm "dmixer"
capture.pcm "dsnooper"
}
pcm.dsp0 {
type plug
slave.pcm "asymed"
}
pcm.!default {
type plug
slave.pcm "asymed"
}
pcm.default {
type plug
slave.pcm "asymed"
}
ctl.mixer0 {
type hw
card 0
}
Taky mě zajímá jak specifikovat u dsnoop to aby se vůbec signál ze zásuvky MIC dostal tam kam má.
dik
pcm.dsnooper { type dsnoop ipc_key 1024 slave { pcm "hw:0,1" period_time 0 period_size 1024 buffer_size 8192 rate 44100 } bindings { 0 0 0 1 } }Vcera jsem totiz zkusebne downgradoval na OSS a mikrofon se rozebehl. S alsou nejsem schopny mikrofon zprovoznit vubec. Kde by mohla byt chybka?
Tiskni
Sdílej: